Рей Бредбері – книги та біографія
Рей Бредбері — це відомий американський письменник-фантаст, авторству якого належать понад 400 літературних творів: від оповідань, п’єс до романів і кіносценаріїв. Народився 22 серпня 1920 року в місті Вокігані, що в штаті Іллінойс. Змалечку майбутній автор захоплювався читанням, а з 12 років почав розмірковувати про те, щоб пов’язати життя з творчістю.
Його родина постійно переїжджала та врешті осіла в Лос-Анджелесі, де хлопець закінчив середню школу. Освіту в університеті замінив відвідуванням бібліотек і роботою продавцем газет, щоб заробити на життя. У ці роки автор випрацьовував власний літературний стиль, а його прорив стався у двадцять два. Книги Рея Бредбері почали видаватися, але не отримали бажаного успіху.
Митець зацікавив публіку романом «Марсіанські хроніки», що був скомпонований з оповідань і написаний за одну ніч у 1950 році. Тоді кар’єра Бредбері стрімко набрала обертів: поступово виходили культові твори, що назавжди увійшли в історію літератури.
Рей Бредбері українською вартий уваги всіх, хто хоче насолодитися захопливими, глибокодумними сюжетами й ознайомитися з творчістю письменника-фантаста, роботи якого відзначені численними нагородами.
Книги автора
Рей Бредбері книги читав із самого дитинства: родина спонукала занурюватись у світ романів і захопливих новел, що послужило джерелом неймовірної творчої уяви для майбутнього письменника. Частина юності пройшла в переїздах, пов’язаних із роботою батька: врешті сімейство осіло в Лос-Анджелесі. Там хлопець шукав знаменитостей, брав участь у заняттях драматичного гуртка, а після закінчення середньої школи працював продавцем газет.
Почав займатися творчістю ще з дванадцяти років. Спершу намагався писати класичні сюжети жахів і наслідував найкращі твори своїх авторитетів із наукової фантастики. Час після середньої школи став періодом важливої трансформації: тоді митець напрацював власний стиль. Оповідання Рея Бредбері з’явилися в друці, а невдовзі талант автора здобув прихильність тисяч читачів і шанованих критиків.
Антиутопія, містика, фентезі й детективи: майстер усіх жанрів
У кінці тридцятих Бредбері запрошують до Лос-Анджелеського товариства наукової фантастики, де хлопець знайомиться з іншими письменниками, серед яких Роберт Гайнлайн, Генрі Каттнер і Лі Брекетт. З їхньою підтримкою він вперше опублікував оповідання у фензині — виданні для аматорських робіт. Митцю вдалося надрукувати кілька випусків журналу Futuria Fantasia та відвідати перший Всесвітній конгрес наукової фантастики в Нью-Йорку.
Невдовзі з’являються перші збірки Рея Бредбері: книга Dark Carnival побачила світ 1947 року та складалась із 27 творів. Тексти отримали дещо посередні відгуки, однак за кілька років змінилося все. За що б не брався автор — це було глибоко, дотепно й захопливо. Купити книги Рея Бредбері — це вихопити квиток у насичену читацьку подорож.
Початок шляху слави
1950 року був опублікований роман «Марсіанські хроніки», який спершу мав форму оповідань і лише за порадою редактора, Бредбері поєднав низку текстів у книжку. Це видання спричинило фурор. Одного дня Бредбері зустрів у книгарні британського письменника Крістофера Ішервуда, якому віддав «Марсіанські хроніки». Невдовзі роман отримав позитивну рецензію від Ішервуда, а за нею слідували інші схвальні огляди.
1953 року був опублікований текст, що зробив митця невідворотно знаменитим і визнаним майстром літератури — «451° за Фаренгейтом». Автор продовжував плідно творити, черпаючи натхнення з карнавальної культури й залишивши талановитий доробок у цілому розмаїтті жанрів.
Найкращі твори письменника: тексти, повні ностальгії та роздумів
Протягом усього життя митець писав кожен день. Без його спадку не уявити американської культури, та всієї науково-фантастичної літератури, яку автор збагатив своїми дотепними текстами, повними символізму й рефлексій. Найвідоміші твори Рея Бредбері були відзначені нагородами, схвальними відгуками від майстрів жанру й визнанням публіки, що продовжує відкривати для себе його романи.
- «451° за Фаренгейтом» — історія, що транслює ідеї суспільства майбутнього, де панує цензура, а книжки спалюються. Роман став незамінним у масовій культурі, а також отримав три телевізійні адаптації.
- «Кульбабове вино» — ностальгійний сюжет про літо в маленькому містечку, повний автобіографічних переживань автора, а сама книга стала основою для екранізації.
- «Все літо наче день один. 100 оповідань» — збірка талановитих фантастичних розповідей.