Жоель Діккер – книги та біографія
Жоель Діккер — це сучасний швейцарський письменник, що французькою витворює сенсаційні гостросюжетні детективи. Митець, чиї тексти згодом здобудуть міжнародне визнання, народився 1985 року в Женеві. Зростаючи в середовищі інтелектуалів — матір працювала у видавничій справі, а батько — вчителем французької, — зовсім юним хлопець створив власний журнал, над виходом якого працював сім років. Талант парубка почав отримувати визнання локальних премій, а вже другий опублікований роман «Правда про справу Гаррі Квеберта» став світовою сенсацією. Книги Жоеля Діккера швидко підкорили публіку: за перший тиждень поціновувачі непересічних детективів купили два мільйони примірників.
Відшукавши жанр, який йому до душі, письменник почав публікувати романи один за одним. Жоель Діккер українською потішить вибагливих прихильників неочевидних таємниць і сміливого тексту, адже автор повсякчас експериментує з письмом. Багатошаровість історії та глибина наративу розкривають світ сюжетів сповна, а водночас митець залишає вдосталь місця для численних секретів, які шокуватимуть знов і знов.
Книги автора
Жоель Діккер книги завжди цінував і на стежку кар’єри письменника став рано. Утім, він волів не обмежувати себе покликанням автора і після школи вступив на юридичний факультет. Перша з надрукованих книжок Діккера, драма «Останні дні наших батьків», занурювала у вир таємниць Другої світової війни та не зустріла успіху. Сам митець зізнається: його видавець Бернар не був у захваті від тексту, однак опублікував історію з відчуття боргу перед спільним загиблим другом.
Та коли Жоель приніс наступний рукопис — свій перший детектив і психологічний трилер, — видавець вже мав зовсім іншу реакцію. Сказавши, що це слід опублікувати негайно, Бернар пророкував тексту великий успіх. Діккер був збентежений таким прогнозом, але передбачення справдилось — і письменник став відомим на весь світ.
Гостра соціальна проза: у вирі драми, злочинів і таємниць
Роман «Правда про справу Гаррі Квеберта», який зробив Діккера відомим, викликав фурор із кількох причин. Письменник з європейського культурного простору наважився розгорнути сюжет свого розслідування у декораціях Штатів. Ба більше, текст відзначився складною наративною структурою, нелінійним оповіданням, пронизливими психологічними портретами героїв та історичними паралелями. Зрозумівши своє покликання, автор не обмежився слідуванням одному патерну текстів. Наступна книга продемонструвала, що митець не менш майстерно вправляється у жанрі сімейної саги.
Минає час, а романи Жоеля Діккера щоразу дивують читачів. Таємниця вбивств постає незбагненною інтригою, розгадка виринає ніби нізвідки, а водночас вдало сплітає воєдино всі попередні зачіпки. Текстам характерний документальний стиль, що не знуджує, даючи насолодитись мистецтвом сучасного слова.
Глибокий аналіз персонажів у звивистих сюжетах
Діккер захоплює правдивістю своїх героїв, а водночас не базує сюжети на епізодах із життя. У творчості Жоель керується правилом ніколи не змішувати реальність з вигадкою, адже найбільшу насолоду у розповіді історій отримує від того, що видумує постатей і стосунки, в яких вони проявляють себе.
Центральний персонаж його серії — це Маркус Ґольдман, письменник, що раптово прославився й шукає натхнення. Утім, герой не є прототипом Діккера: Жоель творить для втечі від реальності, а Маркус осмислює своє ж життя крізь текст.
Письменник, чия творчість втілилась в екранізації
Діккер продовжує прокладати собі шлях, витворюючи щоразу нові історії. Для самого Жоеля те, куди приведе наступний сюжет, є не меншою таємницею, ніж для читачів. Ідеї кружляють у танку уяви, щодня трансформуючи драми, над якими працює митець. Усім, хто воліє насолодитися приголомшливим детективом, радимо купити книги Жоеля Діккера. Хоча його стиль впізнаваний та набув незмінних характерних рис, але тексти щоразу розкривають іншу сторону автора.
Читачі роману «Правда про справу Гаррі Квеберта» відзначають кінематографічність детективу, що невдовзі втілилась у серіалі 2018 року.