Юрій Іздрик – книги та біографія
Юрій Іздрик — це український поет, прозаїк, культуролог, а також один із засновників групи, що відома як Станіславський феномен. Народився 16 серпня 1962 року в Івано-Франківській області. Із самого дитинства глибоко цікавився літературою: спочатку читав Нестайка й Руданського, а потім аналізував роботи Ернеста Гемінґвея. Саме романи американського письменника надихнули Іздрика увірватися до простору мистецтва й дали усвідомити, що словами можна передати стан власної душі.
Юрій був творчою особистістю скільки себе памʼятає: у шкільні роки опанував гру на віолончелі, фортепіано, мандоліні й гітарі. Музика стала частиною його життя — і це відбилося в прозі й поезії митця. Книги Юрія Іздрика, а саме «Флешка-2GB», «Воццек & воццекургія» та збірка «Ліниві і ніжні», пронизані мелодійною, постмодерною романтикою. Чоловіка знають у літературному колі як автора, що надає перевагу «фактурності», а не традиційній ліриці. Його поетика поєднує піднесене й буденне, а прозаїчні твори насичені колоритними описами героїв, які розмірковують про відданість, віру та внутрішню рівновагу.
Книги автора
Іздрик Юрій Романович зростав і ходив до школи у Калуші, що в Івано-Франківській області. Був відмінником і добре поєднував здобуття освіти із саморозвитком, хобі й зустрічами з друзями. Вступив на технічну спеціальність у Львівський політехнічний інститут, але після занять відвідував музеї, лекції з історії мистецтва та брав участь у виставах. Студентський театр не був єдиною слабкістю майбутнього письменника: Юрій захоплювався музикою та входив до рок-групи. Після закінчення вищого навчального закладу чоловік почав працювати інженером, але це не відповідало його бажанням.
Суттєві зміни у житті відбулися в кінці вісімдесятих: твори Юрія Іздрика почали публікувати в літературно-мистецькому журналі «Четвер», засновником якого був сам автор. Фінансувати видання було нелегко, але згодом митець познайомився з Юрієм Андруховичем, який підтримав проєкт і погодився разом випускати журнал.
Станіславський феномен: розквіт українського постмодернізму
Другий номер часопису «Четвер» містив твори майже всіх представників Станіславського феномена — угруповання літературних діячів з Івано-Франківщини. Роботи митців мали риси карнавалізації та іронічності, а також увібрали в себе культуру останнього століття.
Вірші Юрія Іздрика зі збірок «Ліниві і ніжні», «Після прози» й «Третій рай» відбивають прагнення чоловіка зобразити поетичні твори «живими», що притаманно концепції феномену. Поезія автора дозволяє почути меланхолійні й піднесені мелодії, відчути запахи та смаки, а також побачити кольори описаних сцен та образів.
Концептуальні арт-проєкти та прозаїчні твори письменника
Ще в дитинстві доробки Гемінґвея підштовхнули українського автора до думки, що всі бажання, мрії та емоції можна висвітлити на папері. Юрій Іздрик книги пише саме для того, щоб ділитися поглядами на мистецтво з людьми, які шукають у літературній творчості не лише унікальну історію. Чоловік транслює ідею, що будь-яке письмо — есеїстика, романи або поезія — має йти від найпотаємніших куточків єства. Тому радимо купити книги Юрія Іздрика всім, хто підтримує позицію автора та прагне ознайомитися з його автентичними роботами.
- Роман «Воццек & воццекургія» 1997 року публікації підкорив не тільки читачів, а й багатьох митців. Павличко проголосила його найпомітнішим українським твором девʼяностих, Андрухович назвав прозу химерним «святим» плетивом, а Забужко була захоплена стилем письма Іздрика.
- Збірка есеїв «Флешка-2GB» 2010 року посіла III місце в номінації «Документалістика» в межах конкурсу «Найкраща українська книга». Юрій Романович розповідає про поета, який намагається існувати зі своїми внутрішніми демонами.
- Книга «UnderworLd. Альбом» — неоціненний скарб для естетів. У виданні автор пропонує читачам низку філософських текстів, колажів і концептуальних світлин, які зробив він сам.