Ребекка Кван – книги та біографія
Ребекка Кван — це американська письменниця китайського походження. Її перший роман «Макова війна» вийшов, коли дівчині було всього 22. З цим фентезі авторка стала фіналісткою премій Locus, Nebula та була номінована на World Fantasy Award. Так почалася кар’єра, яка завдяки працьовитості й таланту йде тільки вгору, здобуваючи нові висоти списків бестселерів The New York Times.
Книги Ребекки Кван черпають натхнення з власного досвіду авторки й світової історії. Вона заснувала світ «Макової війни», художньо інтерпретуючи долю своєї китайської родини й минуле нації. Письменницю цікавило, як хтось здатен пройти шлях від глуші до керівника цілої країни. Що створює монстра, і чому одна людина повинна бути відповідальною за все, впливаючи на долю мільйонів кількома коментарями? З роздумів про Китай епохи Мао Цзедуна народилася популярна фентезі-трилогія. Письменниця не обмежує сюжети в тематичному розмаїтті: у своїй творчості завжди знаходить спосіб порушити питання колоніалізму й дискримінації. Її захопливі й динамічні твори — це завжди щось більше, ніж сприймається спочатку.
Книги автора
Письменниця народилась у Китаї. Коли їй було чотири, родина емігрувала в США, тікаючи від диктатури. Батьки не говорили з нею про життя на батьківщині, а на будь-які запитання відповідали мовчанням. Матір постійно повторювала: ніколи не згадувати про комуністичну партію й нічого не писати в інтернеті про репресивний режим.
Жінка боялася, що навіть за океаном за ними хтось стежить і може покарати. Та сімейна й національна спадщина надто цікавила майбутню авторку: вона провела рік у Китаї, розпитуючи бабусю й дідуся про їхній досвід виживання у XX столітті. З цих розповідей народилось історичне альтернативне фентезі «Макова війна», успіх якого був настільки колосальним, що Ребекка Кван книги й письменництво зробила справою всього життя.
«Макова війна»: фантастика нового покоління
Свою першу книгу Ребекка писала з люті, коли дізналася про Нанкінську різанину — сумнозвісний епізод війни 1930-х років між Японією та Китаєм, коли японські солдати скоїли серію воєнних злочинів щодо населення окупованого Нанкіна. Кван обурило, що про це не говорять на Заході. Більше Кван не творить зі злості, але історія гнівної та імпульсивної Жинь завоювала серця сотень тисяч читачів.
У жовтні 2020 року перші дві книги трилогії увійшли до списку 100 найкращих фентезі-книг усіх часів за версією журналу Time, а Starlight Culture Entertainment Group придбали права на екранізацію романів.
Дотепна сучасна проза про соціальні проблеми
Минуло два роки з виходу фінальної книги «Макової війни», та 2022 року Ребекка Кван повернулася із сенсацією у жанрі «темна академія» — «Вавилон, або Необхідність насильства. Прихована історія революції перекладачів в Оксфорді». Історія оповідає про Робіна, хлопчика з Китаю, якого рятує дивний англієць. Малий готується до вступу в Інститут перекладу, що зветься Вавилоном. Потрапивши туди, він розуміє, яких масштабів проблема ховається в стінах Вежі. У цьому доробку авторка знову критикувала британський імперіалізм і співучасть науковців у колоніальній політиці держави.
Купити книги Ребекки Кван забажали тисячі читачів: роман з’явився на першому місці в списку бестселерів The New York Times, а згодом отримав премію Nebula.
Як для людини, що одночасно з письменництвом здобуває ступінь доктора філософії в Єльському університеті, Ребекка Кван демонструє шалену творчу продуктивність. У 2023 році вона повернулася до читачів із романом «Жовтолика» — сатирою про недоліки видавничої індустрії та культурного присвоєння.