Астрід Ліндґрен – книги та біографія
Астрід Ліндґрен — це шведська дитяча письменниця, лауреатка численних премій та громадська діячка. Книги Астрід Ліндґрен перекладені 85 мовами й видані у понад 100 країнах світу. Народилася 14 листопада 1907 року в містечку Віммербю. Юність авторки була наповнена щастям і спокоєм. Також підлітка обожнювала експериментувати із зовнішнім виглядом, що відбилося на персонажах її майбутніх творів.
Після закінчення школи почала працювати журналісткою, а згодом завагітніла й сама переїхала до Стокгольма. Жінці доводилося виховувати сина самотужки, але в 1931 Астрід одружилася та народила доньку. Саме з материнством до неї прийшов дар письменництва: Ліндґрен розповідала дітям історії, які сама вигадувала. Захопливі сюжети знайшли місце на папері, а з роками перетворилися на повноцінні видання. Пригоди для дітей стали неймовірно відомими, подарувавши мільйонам людей з усього світу найтепліші спогади перших років життя.
Астрід Ліндґрен українською стане знахідкою для поціновувачів милих і кумедних оповідок, що закарбовуються в серці.
Книги автора
Мисткиня зростала в родині фермерів, які любили своїх дітлахів і не боялись проявляти цього. Сімейство пересувалося кінним екіпажем, нікуди не поспішало та любило грали на природі. Злагодженість і добробут років дитинства стали тим, що наповнить світлом твори Астрід Ліндґрен у майбутньому.
У підлітковому віці авторка шокувала консервативне містечко й батьків бунтом у зовнішності. Мешканці Віммербю настільки цікавилися чутками про Астрід, що підходили до неї на вулиці й просили показати зачіску. Після школи дівчина влаштувалася журналісткою в газету Wimmerby Tidningen, де писала невеликі репортажі.
Невдовзі почався найстрашніший етап життя, який привів до її літературної творчості й книжок для дітей, що зроблять Астрід відомою на весь світ.
Мисткиня з непростим життєвим шляхом
За часів роботи в газеті в Астрід почався роман із власником. Невдовзі дівчина завагітніла, відмовила чоловікові в одруженні й вирішила виховувати дитину сама. Це було для неї важким рішенням: весь рід Еріксонів не мав жодної репутаційної плями, а в той період позашлюбне маля похитнуло б статус сімʼї. Майбутня авторка набралася сміливості та поїхала до Стокгольма — навчатися на курсах машинопису — а згодом до Копенгагена, де народила сина Ларса.
Ці роки проходили у скруті, безперервній праці на кількох роботах і нестерпній розлуці з Ларсом. Астрід влаштувалася секретаркою в Королівське товариство автомобілістів, шефом якого був Стюре Ліндґрен. У 1931 вони одружилися, а за три роки народилася донька Карін. Майбутня авторка могла виховувати своїх малюків і тішити їх захопливими пригодами, що стали чимось більшим — творчістю, без якої не уявити світову дитячу літературу.
Свято фантазії: історії, повні дружби й свободи
Мисткиня мала багату уяву й вміла будь-що розповідати цікаво — цей дар вона успадкувала від батька. Астрід Ліндґрен книги полюбила в дитинстві завдяки подрузі Крістін, яка занурила її у цей дивовижний світ. Змалку авторка вигадувала оповідки, що слухали не тільки брати й сестри, а й сусідські діти. Всі захоплювались історіями дівчинки, а її здібності були очевидними ще в початковій школі.
Минули роки: головними слухачами жінки стали двоє дітлахів. Одного разу Карін сильно захворіла й попросила розказати казку. Коли мама запитала, про що саме, то дочка відповіла: — про Пеппі Довгапанчоху. Це було ім’я вигаданої дівчинки. Астрід кілька років розповідала історії про хоробру героїню, яка живе сама й робить, що забажає. ЇЇ не турбує думка інших, вона дружить з ким хоче й знаходить шлях до розвʼязання різних проблем. У 1945 Ліндґрен зламала ногу. Тоді жінка вирішила записати пригоди колоритної Пеппі, що були опубліковані в кінці року.
Найвідоміші твори: особлива дитяча фантастика
Казки Астрід Ліндґрен стали важливою частиною літератури, на якій зростають цілі покоління. Хтось зачитується текстами, а інші дивляться різноманітні екранізації — від фільмів до серіалів — натхненням для яких послужила творчість авторки.
Купити книги Астрід Ліндґрен — це вихопити квиток у захопливу мандрівку дитячим світом пригод. «Пеппі Довгапанчоха», «Карлсон, що живе на даху», «Роня, дочка розбійника» і «Міо, мій Міо!» — це історії, що ваблять читачів вже десятиліттями. За визначні твори письменниця була нагороджена медаллю Ганса Крістіана Андерсена, яку називають Нобелівською премією в дитячій літературі.