Еліс Осман – книги та біографія
Книги Еліс Осман стануть захопливою мандрівкою для всіх, хто шукає історій, повних розуміння, чесності й психологічного занурення в ті випробування, які спіткають людей протягом усього життєвого шляху. Письменниця черпає натхнення з власного досвіду, експериментуючи з темами: у «Коли завмирає серце» Осман порушує проблему гомофобії, а в Loveless досліджує асексуальність та її прийняття. Вона аналізує важливі аспекти буття через особисті спостереження, а не витворює важку драму вигаданих світів.
Книги автора
У підлітковому віці авторка обожнювала читати й не уявляла життя без письменництва. Однією з книжок, що спонукала її написати свою, була «Ловець у житі» Джерома Селінджера. У 17 років Осман підписала угоду на публікацію першого твору «Солітер» про Вікторію Спрінґ — дівчину, яка бореться з недіагностованою депресією та шукає радість у своєму непростому житті. Поступово її мальописи й романи зібрали відданих фанатів завдяки реалістичному зображенню труднощів буття та репрезентації ЛГБТ.
Як народилась історія кохання «Коли завмирає серце»
«Солітер» має другорядних персонажів, одними з яких виступають Нік і Чарлі. Закохавшись у цих героїв, письменниця вирішила, що їхня історія потребує більшої уваги й тоді почала створювати вебкомікс. Довгий час вона намагалася надати сюжету форми роману, але звернувшись до мальописів, зрозуміла, що цей вид оповіді краще. Авторка хотіла занурити читачів у кожен етап спільного шкільного життя Ніка й Чарлі.
Згодом і видавництва, і продюсери звернули увагу на цю історію: вебкомікс став друкованим й отримав екранізацію, сценарій для якої також написала авторка. Для Еліс Осман книги були комфортним середовищем, щоб розгортати сюжети, а от структура серіалу стала новим викликом для письменниці. Із завданням вона впоралася прекрасно: шоу зібрало позитивні відгуки та велику кількість фанатів.
Романтика буденності в затишних творіннях Осман
Сюжети авторки захоплюють тим, що оповідають про звичайне життя, повне проблем і малих радощів. Купити книги Еліс Осман — це зануритись у підлітковий світ і пережити разом із героями етапи їхнього дорослішання. Крізь такі наративи письменниця досліджує явища й проблеми, до яких дотична в реальності.
Мисткиня уникає автобіографічності: вона рефлексує на різні теми, використовуючи персонажів і тримає дистанцію між творчістю та собою. Для жінки це спосіб дотримуватися балансу особистого життя та письма.