Сім книг — сім подорожей: від «Китайський шлях» до «Література. Мандрівка світом»

5 р. тому
|
Категорія
Сім книг — сім подорожей: від «Китайський шлях» до «Література. Мандрівка світом» - Vivat

Авторка: Роза Туманова

Ми досі змушені носити маски, дотримуватися хай не такого суворого, але, здається, вічного карантину. Та й за кордон не надто виїдеш, тому доводиться ностальгійно поглядати на знімки з подорожей, де ми були лишень минулого року.

Та є одне рятувальне «але». З нами завше може бути книга, яка не тільки занурить в новий роман чи познайомить з новим автором, а й дозволить поринути в незнану атмосферу нової країни. Тож годі чекати. Гайда за мною!

«Китайський шлях. Подорож у майбутнє», Роб Гіффорд

Перше місце призначення «Китайський шлях. Подорож у майбутнє». Нашими очима та вухами буде Роб Гіффорд, який в минулому був британським кореспондентом радіо та журналістом.

Щоб поділитися найцікавішим, доведеться вирушити, хай і сидячи на дивані, у подорож відстанню 3 000 км. Ми пройдемо од Шанхая до кордону з Казахстаном. Ми будемо бачити Китай таким, який він є. Не тільки через призму реальності та історії, але й через зустрічі з жителями країни, які будуть успішними студентами, сезонними робітниками, повіями в караоке, а то і тибетським монахом... Також доведеться зазирнути у плавки, куди журналіст ховає навіщось плівку для записів. Побуваємо в занепалих селах Китаю, де є численні зараження СНІДом фермерів через... здачу крові.

Автор не тільки малює картину реальності буття китайців, а й міркує над перспективами східної держави.

Але в нас не так багато часу, тому ми поспішаємо в наступну подорож.

«Рік у Провансі», Пітер Мейл

Гайнемо... на південь Франції у затишне село, покинувши задушливе та галасливе місто. Як зробив це Пітер Мейл у книзі «Рік у Провансі». Разом з ним та його дружиною ми поринатимо в геть інший легкий ритм зі своїми родзинками та несподіванками. Це не тільки цікавий французький провансальський діалект та особливості поведінки місцевого люду, а й цікава кухня та сам ритм життя, який зачаровує своєю чарівністю та неспішністю. Варто відзначити, що все відбувається легко та дотепно.

Та ми мусимо йти далі хоч од цього місця віє принадливо пригодами.

«Кипуча річка. Пригоди і відкриття в Амазонії», Андрес Русо

Вирушаємо в дитинство геолога Андреса Русо у книгу «Кипуча річка. Пригоди і відкриття в Амазонії». Там, десь в далекому Перу, дідусь розповідає автору казки і легенди, зокрема, що в амазонських нетрях існує річка, яка... кипить. Вже дорослим він шукає легендарну річку і... знаходить. Тубільці роблять з неї чай, тваринам туди зась, бо можуть елементарно загинути. Неймовірна знахідка тягне за собою не тільки додаткові питання про пояснення цього унікального явища з точки зору науки, а й питання захисту такої знахідки.

Пригодницькі перипетії та боротьба, в деяких моментах навіть з собою, демонструють, що цікава подорож гарантована. І ви не пожалкуєте, що вирушили в неї.

«Солодке життя в Парижі», Девід Лебовіц

Що ж, після добрячого психологічного навантаження варто поринути у щось легке та романтичне. Наприклад, у «Солодке життя в Парижі» Девіда Лебовіца, щоб наповнити зрештою розум цікавими деталями атмосфери Парижу, яку з легкістю та гумором передає автор. Між іншим, з власного досвіду — коли переїздив з Америки. І показує, як місце може поступово розкривати свою чарівність, якщо прислухатися до нього і чути.

Також книга допоможе точно перенести в столицю романтику, якщо знайти в собі сили та приготувати смаколики за одним з вишуканих рецептів шеф-кухара, що є теж неабияким плюсом.

«Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя», Ектор Гарсіа (Кірай), Франсеск Мірал'єс

Тут вже ми поринаємо в пошук. «Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя» відчиняє двері в Японію, а точніше на острів Окінави, де зафіксовано найбільша кількість довгожителів у світі. Там ми знайомимось з ритмом їхнього життя, ставленняи одне до одного та світу, роботи та відпочинку. І наполегливо шукаємо розгадку їхнього добробуту, радості та, зрештою, довголіття.

«Рік Хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі», Гелен Рассел

Данці теж мають свої секрети щастя тут і тепер, хай і не можуть похвалитися таким довголіттям, як японці. Та беруть іншим. Чим саме? Розповідає Гелен Рассел в книзі «Рік Хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі». Вона теж переїжджає з іншої країни та із захватом та допитливістю відкриває нову країну, а з нею і ми. Затишок, який знаходиться в будинках з мінімалістичним дизайном та свічками та навіть в смачних булочках.

Імпонує, що авторка у цій книзі про культуру відкриває не тільки плюси, а й мінуси життя в країні. Це виглядає не засолодко, чесно, а тому привабливо.

«Україно, я люблю тебе», Людмила Лапшина

А зараз зроблю дещо несподіване. Ми повернемося подорожувати рідною Україною. Після подорожей книгами про країни світу в далекі землі. Дещо втомлені і спраглі за своїм линемо лелекою в «Україно, я люблю тебе!» Людмили Лапшиної. Де неспішно помандруємо до унікальних маленьких сіл, старовинних фортець та храмів, цікавих дендрологічних парків, карпатської природи…

Та так, що точно після того схочеться за можливості та поїхати їх відвідати наживо.

Коли ж вистачило помандрувати цим текстом, а спрага читати так і лишається невиліковною хворобою затятого книголюба/книголюбки, то тут зарадити може «Література! Мандрівка світом книжок» німкені Катаріни Маренгольц.

Вона з властивою німцям педантичністю зібрала під однією обкладинкою книги, які варто прочитати, і розповіла, які — ні. Така собі книжкова фея, яка допомагає зорієнтувати читачів у виборі. Робить це невимушено та містко, що не може не сподобатися.

 

Як бачите, подорожувати за допомогою книги легко і цілком можливо. І ніякі карантинні обмеження не стануть на заваді. Цілком можливо, що ваша наступна подорож у нову країну почнеться після того, як ви відвідаєте її через книгу.

 

Схожі статті