Топ продажу інтернет-книгарні Vivat у листопаді: книжки, які привабили вашу увагу
Останній осінній місяць позаду, а отже для нас в інтернет-книгарні Vivat настав час підбивати підсумки. Редакція блогу поцікавилася у команди продажу, які ж книжки відвідувачі нашого сайту замовляли найбільше в листопаді.
На основі отриманих даних написали для вас статтю — добірку за категоріями, яка може порадувати вас знайомими тайтлами або надихнути додати нові історії до свого списку книгобажанок.
Коротка проза українських авторів, вподобана книголюбами
🎄 Абсолютний рекордсмен за кількістю замовлень у листопаді — святкова новинка від Vivat «Різдвяна класика». Це випущена до Різдва антологія, що включає 60 оповідань українських письменників, що мають різдвяні мотиви. У книжці читачі знайдуть твори класиків української літератури та сучасних авторів, це видання — красиве та ілюстроване і стане чудовим подарунком до свята. Якщо ви не серед тих книголюбів, які вивели «Різдвяну класику» в топ топу і ще не маєте її на свої поличках, пропонуємо придивитися й дізнатися про книжку більше з нашої розмови з її упорядницею Яриною Цимбал.
🥻 Також в топі «Шовкова пані» — збірка короткої прози Наталени Королевої. Це теж видання серії Vivat Класика, в якому зібрані твори таємничої авторки, яка має дуже багату на події біографію й проголошувала, що написані нею тексти автобіографічні, щоправда не залишила нам жодних документів. І як показали цьогомісячні результати, легенди та секрети навколо імені Королевої досі забезпечують її творам увагу читачів.
🍵 Не полишає топів продажу й збірка фантастичних оповідань сучасних українських авторок — «Мотанка». У книжці на читачів чекають 12 оповідань, вона має неймовірний дизайн обкладинки та оздоблена 12 ілюстраціями — до кожного оповідання. «Насамперед ми хотіли розкрити у цій добірці жіночий досвід проживання війни, те, наскільки різним він може бути, через жанр фантастики: фентезі, постапокаліпсису, містичного реалізму тощо», — ділилася з читачами блогу Vivat провідна редакторка «Мотанки» Наталя Тлумацька.
А почесну згадку в цьому блоці заслужила ще одна новинка з серії Vivat Класика — «Княгиня», в якій зібрано прозові твори Тараса Шевченка.
Фентезі для листопадового читання
Що може бути кращим для осіннього читання, ніж фентезі? Можливо, так подумали і книголюби, бо 4 книжки в топі місяця — це фентезі-новинки. Хочете дізнатися, які саме? Розповідаємо:
- «Одного разу розбите серце» — дуже захоплива, казкова, романтична історія у всесвіті «Каравалу» із захмарним рівнем напруги між головними героями та купою пригод. А ще це красиве видання: рожева обкладинка і мальований зріз. Не дивно, що воно прийшлося до смаку книголюбам.
І заразом багато хто придбав оверлеї «Одного разу розбите серце». Про них маркетологиня Vivat, відповідальна за роботу з книжковим мерчем, Катерина Бондар розповідала, що зображення затверджувалися з авторкою роману Стефані Ґарбер. - Готичне фентезі з елементами валлійського фольклору, новинка в стилі «темної академії» від письменниці Ави Рід «Дослідження утоплення» теж в листопадовому топі. Книга пропонує зануритися в розповідь про студентку архітектурного коледжу Еффі, яка вирішила взяти участь у конкурсі проєктів з удосконалення маєтку відомого письменника Емріса Мерддін. Еффі якраз фанатіє від цього автора, та щоб здійснити свої задуми, їй спочатку доведеться розібратися з кількома таємницями у стінах похмурого маєтку.
- «Чаклунство шипів» — фентезі про ученицю бібліотекаря, яка точно знає, що книги мають магічну силу, адже працює в бібліотеці, повній небезпечних гримуарів. Коли одна з найнебезпечніших книг заклинань зникає, а в цьому обвинувачують нашу головну героїню Елізабет, вона розуміє, що має постояти за себе. Навіть якщо для цього доведеться обʼєднатися з чаклуном та його демонічним слугою.
- Ще одне фентезі в нашому топі — «Корона брехні» авторства Ебіґейл Овен. Цей роман розпочинає новий захопливий роментезі-цикл про королівство, де правлять наділені магічними здібностями королеви. Із покоління в покоління вони передають таємницю: коли народжуються принцеси-близнючки, то одна з них стає спадкоємицею трону, а друга — її двійницею, що має підміняти сестру на особливо небезпечних подіях. Тож коли напередодні коронації нової правительки майбутню королеву викрадають, викрадач не зразу розуміє, що в його руках насправді близнючка.
До речі, якщо вам подобається романтичне фентезі, зазирніть в нашу статтю-добірку таких книжок та серій.
Найпопулярніші — романтичні книжки
У листопаді книголюбам хотілося кохання — принаймні такий висновок напрошується, коли в переліку найбільш продаваних книжок так багато любовних романів. Ми згадаємо тут аж 6 книжок:
- Четверта частина книжкової серії Джулії Куїнн «Бріджертони» в останній місяць осені матеріалізувалися на поличках книжкових магазинів та стала доступна до замовлення в нашій інтернет-книгарні й наразі вона вже хіт продажу. «Роман із містером Бріджертоном» — це історія Пенелопи та Коліна. Колін повертається з мандрів і ця подія має хоч трохи оживити надзвичайно нудний сезон у світських колах. Тим часом Пенелопа вже втрачає надію знайти підходящого кавалера: можливо, Колін допоможе, нартенувавши дівчину спілкуватися з джентельменами?
- Не менш вражаючою популярністю у читачів минулого місяця користувався ромком «Різдвяні кружляння». Це розповідь про дівчину, яка востаннє відзначає Різдво у родинному будиночку, що незабаром мають продати. Та дорогою назад вона потрапляє в часову петлю і має жити в різдвяному «дні бабака», доки не знайде виходу з нього (можливо, вихід — це кохання?).
- І ще один ромком, який прийшовся до смаку книголюбам у листопаді, — «Сусідська угода» Ешлі Елісон. Це добра, дотепна історія про дружбу, що переростає в кохання. Двоє найкращих друзів, медсестра Клер і пожежник Ґрем, домовляються одружитися, якщо не зустрінуть нікого до 40 років. Та реалізація угоди прискорюється, коли Ґрем отримує серйозну травму й потребує допомоги подруги.
- А про решту любовних романів з топу місяця мусимо розповісти разом, бо вони повʼязані авторкою Пенелопою Дуглас і причетні до однієї серії — «Диявольська ніч».
Найбільшою популярністю в читачів користувався побічний роман цього циклу — «Панк 57», він, до речі, був і серед книжок, які найбільше купували в жовтні, разом із першою частиною серії про Чотирьох Вершників — «Зіпсований». А у листопаді до них приєдналася друга частина циклу — «Схованка».
Детективи-трилери, що лоскотали вам нерви в листопаді
🧐 Наприкінці осені новинка від авторки «Служниці» Фріди Мак-Фадден, трилер «Ніколи не бреши», не здала позицій в топі продажу. Книжка про нещодавно одружену пару, яка знаходить у будинку на продаж таємниці аудіозаписи й вирішує їх послухати, продовжувала захоплювати увагу та регулярно відправлялася до книголюбських кошиків.
🧐 Також полюбилася українським читачам детективна янг-едалт-історія про шкільну відмінницю та завзяту шукачку правди Піппу Фітц-Амобі. До топу продажу листопада увійшли і роман Голлі Джексон «Посібник з убивств для хорошої дівчинки», і його продовження — «Хороша дівчинка, зіпсована кров».
🧐 Але й на цьому листопадовий успіх книжок Голлі Джексон не закінчився — ще один її роман минулого місяця потрапив до списку найбажаніших: «Виживуть пʼятеро». Якщо ви ще не серед любителів жанру, які замовили цю книжку, ось шматочок анотації: «На весняні канікули шестеро друзів вирушають на відпочинок у фургоні, який взяли напрокат. І наче все чудово і весело… хіба що кілька разів випадково звернули не туди… Та коли друзі розуміють, що застрягли десь у глушині без сигналу GPS і мобільного зв’язку, уже не так весело… А коли хтось прострілює їм усі шини та бензобак, стає зрозуміло — це геть не випадковість».
Почесну згадку отримують «Хірург» Тесс Ґеррітсен і четверта книга серії Саймона Бекетта «Девід Гантер» — «Поклик з могили. Четверте розслідування».
Що найбільше замовляли з сучасної прози
✍️ Не полишає переліку найпопулярніших книжок на сайті Vivat роман Тейлор Дженкінс Рід «Сім чоловіків Евелін Г’юґо». За сюжетом легенда кіно й світська левиця 60-х років Евелін Г’юґо нарешті вирішує дати інтервʼю та розповісти про своє неймовірне життя і карʼєру. Але дивно, що інтервʼєркою вона вибирає невідому журналістку Монік Грант. Чому? Усі таємниці розкриються під час інтервʼю.
✍️ Крім того, до топу найбільш продаваних увійшла «Жовтолика» — історія про спокуси та пристрасті літературного світу від Ребекки Кван. Це роман про письменницю-невдаху, яка скористалася нагодою привласнити неопублікований рукопис своєї загиблої подруги, що за життя була успішною авторкою.
✍️ І також до блоку сучасної літератури включаємо книжку, яка і пригодницька, і детективна, і з любовною лінією — «Спадок Готорна», друга частина серії «Ігри спадкоємців» Дженніфер Барнс Лінн.
Топова з нонфікшну — про жіночий досвід та любов до себе
Українська письменниця та блогерка, авторка «Матера вам не наймичка» Катя Бльостка нещодавно написала свою другу книгу — «Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе». Це книжка з саморозвитку та мотивації, авторка говорить про любов, секс і стосунки з чоловіками, особисте зростання, реалізацію та любов до себе. Робота сповнена гумору, самоіронії та цікавих словесних зворотів, приправлена «легкою дозою вишуканого матюччя».
У листопаді «Так тобі й треба» також увійшла до переліку найпродаваніших книжок в інтернет-книгарні Vivat.
Як вам новий топ? Маєте вже якісь із цих книжок? А може, надихнулися якусь із них придбати? Шукайте всі згадані та багато інших книг в інтернет-книгарні Vivat.
Схожі статті