Пригодницькі книги
Цікава захоплива пригода, здатна перемістити в інші часи, місця чи навіть світи, подарує незабутні почуття. Пригодницький роман викликає різнобарвні емоції: від переживань під час негараздів головних героїв до задоволення та радості від їх успіхів. Така література може помістити читача в умови, які ніколи не будуть доступними в реальності. Це можуть бути як давні часи, так і екзотичні країни, де панують незвичні традиції та відмінні культурні цінності.
Книги про пригоди — це один з найкращих способів провести тихий буденний вечір.
Пригодницькі романи: від та його зв'язки з іншими жанрами
Мандрівники всіх часів під час подорожей робили записи, конспектували все, що бачили навкруги. Саме такі описи неймовірної пригоди під час мандрівки, нариси природних явищ, екзотичних звірів і птахів, замальовки людей та їх звичаїв, — і ставали основою для майбутніх літературних творів.
До основних особливостей цього жанру можна віднести різноманіття подій та ліній героїв. Гарна пригодницька література — це завжди несподіванка, яка стосується не лише інцидентів, а й поворотів сюжету. Нові персонажі зазвичай з'являються випадково. Це додає певної інтриги та сприяє невизначеності до кінця роману. Добре побудована фабула не дає читачеві заздалегідь зрозуміти, чи пройде головний герой всі іспити долі, чи зазначає невдачі.
Сьогодні автори нерідко вдаються до поєднання двох або більше жанрів, наприклад, це можуть бути:
- Історико-пригодницькі книги. Письменники не лише описують неймовірні пригоди, а й використовують історичні факти. Авантюрний роман може розповідати про відомі всім події минулих літ або головного героя — видатної історичної постаті. Прикладом другого варіанту є «Мамай, або Перші козаки» від українського письменника Дмитра Воронського. Автор розповідає про життя, культуру, битви та побут дніпровських козаків початку 16 століття. Воронський описує значущість постаті Мамая в історії козацтва та висвітлює маловідомі факти боротьби козаків з татарами.
- Фантастичні пригоди. Пригодницький жанр від самого початку існування був наповнений фантастикою. Найстарішим твором у цьому жанрі заведено вважати «Беовульф», створений наприкінці 7 — початку 8 століття.. У ньому йдеться про героїчну боротьбу головного героя з міфічними істотами — страшним чудовиськом Гренделем, його матір'ю та драконом. Інший приклад — «Мандри Гуллівера» 1726 року за авторством Джонатана Свіфта, сатирично-фантастичний твір про лікаря Гуллівера та його чотири подорожі незнайомими країнами.
Класичні книжки про пригоди
До золотої класики жанру відносяться:
- іронічний роман про мандрівного лицаря «Дон Кіхот» Мігеля де Сервантеса;
- сповнений прагнення вижити попри все «Робінзон Крузо» Данієля Дефо;
- класична пригодницька історія «Три мушкетери» Александра Дюма;
- занурений у романтику морських пригод «Острів скарбів» Роберта Стівенсона.
Ці твори були неодноразово екранізовані, але літературні першоджерела залишаються актуальними та цікавими для читачів й поціновувачів напряму.
Сучасні пригодницькі книги
Вже у 20 столітті класична пригодницька література менше цікавила читачів, аніж детективи чи трилери. Хоча і сьогодні можна зустріти авторів, які пишуть твори з характерними для жанру елементами:
- «Авантюра XL» Артема Чапая — пригодницький роман, написаний у вигляді білого вірша з уривками із щоденника. Головний герой залишає домівку, друзів і навчання та їде автостопом без грошей до нових країн Американського континенту.
- «Ігри спадкоємців» — історія від Дженніфер Лінн про звичайну дівчину Айворі, яка має пройти випробування в грі на виживання після того, як її оголошую єдиною спадкоємицею покійного мільярдера.
- «Рік у Провансі» — автобіографічний пригодницький твір. Це розповідь автора Пітера Мейла про те, як він разом зі своєю дружиною та двома домашніми улюбленцями вирушив у подорож мальовничим французьким Провансом. Читач з переноситься у тихе, самобутнє життя французької провінції та знайомитися з культурою, їжею та помірним способом життя у Провансі.
- «Поглиначі мертвих» — історична пригода від Макла Крайтона. Ахмед Ібн Фадлан відправляється до булгарів, але потрапляє далеко до північ і зустрічається з групою вікінгів, разом з якими потрапляє доведеться крізь смертельні небезпеки. Книга отримала екранізацію під назвою «Тринадцятий воїн».
В інтернет-магазині Vivat постійно оновлюється асортимент, завдяки чому у вас завжди є можливість замовити й купити пригодницькі романи за авторством світових та українських письменників. Також слідкуйте за розділами акцій та передзамовлень на нашому сайті, де можна купити книги зі знижками.