Чарівні істоти українського міфу — серія книг Дари Корній

Чарівні істоти українського міфу - Vivat

Серія «Чарівні істоти українського міфу» складається з науково-популярних енциклопедій, в яких сучасна авторка Дара Корній у легкій формі розповідає про український фольклор і народні вірування. Над оформленням кожного ілюстрованого видання працювала художниця Ангеліна Канкава.

Письменниця, яка захоплюється етнографією та міфологією, вирішила створити книжки, що не просто фокусуються на висвітленні культурної спадщини нації — традицій, звичаїв і переказів, — а занурюють у легенди пращурів. Дара Корній проводить читачів у минуле, відкриваючи шлях до чарівного світу, в якому живуть міфічні істоти. Ці духи захищали домівки праукраїнців, населяли поля, річки й ліси та вирішували долю врожаю. Вони керували стихіями й приносили щастя та злагоду на землі предків, поглядаючи на діяння темних створінь, породжених «нечистою силою».

У книгах авторка змінила традиційний світогляд на давні вірування. Корній класифікувала древніх істот: окреслила їхні можливості, походження, «ареал існування» та вплив на буття предків, а з допомогою ілюстрацій духи ожили на сторінках.

Книги серії

Фільтри
0
Обрано 3 товарів
Обрано 3 товарів
За популярністю

Серія книг «Чарівні істоти українського міфу» переносить у далекий, чарівний світ, до теренів стародавньої України. Саме тут можна зустріти химерних створінь, яких у реальності вважають вигадкою, звичайнісінькими казковими персонажами. Утім, на сторінках книжок Дари Корній легенди стають дійсністю, а міфи — істиною.

 

Авторка провела ґрунтовне дослідження з етнографії, але вирішила не подавати матеріал у формальному стилі академічного письма. Під час роботи Корній вдалася до художнього опрацювання текстів: образної інтерпретації давніх вірувань, а також творчого переосмислення народних уявлень і міфології.

Український фольклор про духів природи

Цикл «Чарівні істоти українського міфу» Дара Корній відкриває науково-популярною енциклопедією про істот, що населяють правічні ліси й, гадалося б, безкраї поля. Саме цим духам під силу приборкувати стихії, адже фактично вони їх уособлюють.

 

Письменниця наведе детальну характеристику легендарних істот, що підтримували гармонію й пильно стежили за споконвічним колообігом. Авторка розповість, як праукраїнці шанували духів природи: яких співали пісень, які виконували обряди та яких дотримувалися традицій.

Багатство культурної спадщини: образи домашніх духів-помічників

Мандруючи серією книжок, читачі познайомляться з охоронцями родинного щастя й добробуту — зі своєрідними «домовиками». Утім, в присутності духів ліпше їх так не називати. Кожна істота-помічник має своє ім'я, виконує конкретне доручення та втілює у собі сакральний, вічний символ буття, а детальніше про це розповість Дара Корній.

 

Авторка переконана: ці створіння неабияк вплинули не лише на давню, а й на сучасну культуру України. Хоч віра в надприродне й сягає глибоко в минувшину, але її спадок продовжує відлунювати в сьогоденні.

Духи-шкідники як уособлення «нечистої сили» в народних віруваннях

У кожній легенді, байці та оповідці темні магічні істоти сприймались як породження самого диявола. Одначе Дара Корній загострює кут спостереження й змінює традиційний світогляд на образи духів-шкідників. Авторка вбачає в них не величезну загрозу, а радше інструмент повчання й застереження від лихих намірів. Відтак письменниця повідає, як праукраїнці намагалися жити в гармонії, злагоді та взаєморозумінні з іншими, не провокуючи напади «нечистої сили».

 

Пропонуємо купити «Чарівні істоти українського міфу», щоб дізнатися більше про духів, що допомагали нашим пращурам у побуті, захищали від біди, а інколи й були джерелом нещасть.