Видавництво Жупанського
«Видавництво Жупанського» — це українське видавництво, засноване в 2007 році Олегом та Олексієм Жупанськими. Своєю місією команда вбачає заповнення нашого книжкового ринку якісними перекладами класики, яка сформувала обличчя світової культури й літератури загалом. Починалося все з невеликих видавничих проєктів, зате тепер каталог сповнений розмаїття книжок: не лише західних авторів різних жанрів, тематик, світоглядних переконань, а й наших дебютантів, що починають свій шлях на ниві горору й альтернативних історичних романів.
Книги «Видавництва Жупанського» стануть знахідкою для поціновувачів класичної літератури й тих, хто лише починає з нею знайомство: його асортимент дає можливість обрати потрібну перлину класики залежно від ваших вподобань. Шукаєте натуралістичного роману про побут і проблеми нижчих верств Франції середини ХІХ століття? Тоді вам прийдеться до душі видання «Пастки» Еміля Золі. Хочете поринути в оригінальний світ міфів і темних пророцтв? Ця мандрівка вдасться з творчістю Говарда Філіпса Лавкрафта. Ми переконані, що хороше читання може розширити горизонти свідомості (про це радимо почитати Юнґера, теж виданого тут) й принести справжню насолоду, тому купити книги «Видавництва Жупанського» можна на нашому сайті.
Книги видавництва
З любові до книжок і української культури постало «Видавництво Жупанського». Його співзасновник розповідає, що в період початку діяльності культурно-книжковий ландшафт виглядав як пустеля для видавців, що обирали творити українською. Саме в такий час команда взялась за переклади світової класики. За публічним резонансом найпопулярнішим їхнім виданням стала «1984» Орвелла, а особливо улюбленою серією прози стали томи Говарда Філіпса Лавкрафта — майстра жахів і творцем міфу, що досі впливає на культуру й літературу.
Серії класики: від нобелівських лауреатів до готичних майстрів
«Видавництво Жупанського» пропонує розмаїття новинок на смак будь-якого читача гурмана літератури. Від великої шведської саги, натхненної фольклором, написаної першою жінкою-лауреаткою Нобелівської премії до моторошного роману в жанрів посткіберпанку з паралельними світами й глобальними катастрофами: на запит знайдеться книжка, що відкриє принадне царство класики для вас.
- Серія «Лауреати Нобелівської премії» знайомить зі строкатою творчістю тих, хто був відзначений серйозною нагородою. Тут і роман-лабіринт Фолкнера, і історико-філософська драма Жан-Поля Сартра, і сповідь збанкрутілого афериста в пригодницько-еротичній обгортці Томаса Манна: з цими й іншими виданнями серії пізнається розмаїття класики.
- З «Майстрами світової прози» ви також зануритесь у різнобарв’я творчого ландшафту світового надбання: від Юнґера до Рушді, від Орвелла до Селіна. Класика ще покаже, які захопливі історії й моральні дилеми може відкрити вам.
- Квиток у моторошне, химерне й ні на що несхоже читання ви отримуєте з купівлею хоч одного тому «Майстрів готичної прози». Розповідь про молодого мага-нахабу або ж історії про незвичайні події, що відбуваються десь за межею нормального: ця серія демонструє розмаїття божевілля жаху сповна.
Фантастика, альтернатива й ще класики: інші серії видавництва
Автори більш сучасного розливу теж знаходять друку й читача з «Видавництвом Жупанського». Серія «Ad Astra» знайомить зі строкатою фантастикою: скажімо, Філіпом К. Діком, який повсякчас намагається з’ясувати, наскільки ми й наша реальність є, власне, реальними. Або ж Вільямом Ґібсоном — автором, що вважається батьком кіберпанку. Серія «Амальгама» описам не піддається — це творчість дуже химерна, глибоко психологічна й загадкова.
Для українських авторів, що пробують себе в розширенні жанрів і меж нашої літератури, є серія «Альтернатива». Цикл сучасного урбаністичного міфу «Колеса року» Жупанського створений десь на перетині магічного реалізму та химерної прози, а його містична й заплутана історія не може не захоплювати. Володимир Кузнєцов пропонує читачам роман-головоломку, який поєднує наукову фантастику, лавкрафтіанський горор і космічну оперу.
Усі ці серії повсякчас поповнюються новинками, які точно стануть вашими бажанками.