Книги для розвитку мовлення
Авторка тексту: Ольга Боднар
Засвоєння правил іноземної чи рідної мови, вдосконалення мовних навичок потребує часу. Проте з правильними книжками опановувати нове стає легше. Редакція блогу Vivat зібрала у цій статті базові книги для розвитку мовлення, написані філологами, поліглотами, справжніми майстрами слова, які пропонують різні підходи та методики навчання.
Частина цих книжок присвячена темі вдосконалення української мови, її особливостей. Також дібрали корисні посібники для тих, хто вивчає іноземні мови: ви дізнаєтеся, як збільшити словниковий запас за коротший час, розуміти граматику та лексику, знаходити способи комунікувати з носіями.
Цікавинки української мови: про них варто дізнатися
Наступні книги у нашій добірці розкривають красу української мови, сприяють збагаченню словникового запасу, допомагають засвоїти базові правила граматики й вдосконалити свої ораторські навички. Вони принесуть практичну користь усім читачам, які щиро зацікавленні у цій темі.
«Новий український правопис в ілюстраціях. Правила — легко та швидко», Марина Коновалова
Потрібно швидко зорієнтуватися у новому правописі й тримати базові правила «під рукою»? Використовуйте «Новий український правопис в ілюстраціях. Правила — легко та швидко». Цей посібник містить лише найважливішу інформацію, а запам’ятовуванню посприяють чудові ілюстрації та комікси. Такий формат чудово підходить учням та студентам, але стане у пригоді й на робочому місці, вдома при написанні будь-яких текстів.
«Моя українська вільна. Спілкуймося легко!», Юлія Данчук
Для збільшення словникового запасу з української мови та покращення мовних навичок можна використати змістовний посібник Юлії Данчук «Моя українська вільна. Спілкуймося легко!». Він допоможе позбутися найпоширеніших помилок, користуватися питомими словами й висловами, щоб не вдаватися до суржику та кальки. Ви також дізнаєтесь про складні випадки вживання окремих слів, аби вільно й доречно вживати їх щодня.
«Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга», Орися Демська
1876 року у Страсбурзі ухвалили Емський указ, він забороняв друкувати книги українською мовою. У Бад-Емсі 2022 року українська отримала статус офіційної мови Європейського Союзу.
Книжку «Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга» радимо читачам, які прагнуть знати історію української мови на глибшому рівні, дослідити її історію. Авторка, авторитетна українська мовознавиця Орися Демська, розповідає про українську мову від її витоків аж до нашого часу, зокрема, про розвиток всупереч численним перешкодам з боку російської імперії, взаємодію з іншими мовами. А ще про формування національної ідентичності через мову.
У цьому виданні також містяться посилання на праці провідних українських філологів. Шукаєте, які книги читати, щоб гарно говорити? Можливо, таке детальне мовне дослідження провідних фахівців стане корисним і натхненним у цій справі.
«А як кажуть у Вас? Словник мовного розмаїття», Тараса Береза
«А як кажуть у Вас? Словник мовного розмаїття» — цікаве видання для тих, хто прагне дослідити українську мовну культуру. Чому рідну мову неможливо ідеально вивчити до кінця? Бо вона настільки багата й різнобарвна, що досліджуючи різні частинки України, ви будете щоразу дізнаватися нові слова й вислови. Такі приклади мовного розмаїття зібрав у цьому виданні Тарас Береза.
«Українська мова для іноземців», Іван Ющук, Юлія Бондарчук, Олександра Мушкудіані
«Українська мова для іноземців» — видання для тих, хто добре знає англійську мову й прагне вивчити українську. Це корисне джерело для поповнення словникового запасу, вивчення граматики та фонетики української мови. До слів і фраз наведено переклад англійською мовою й навпаки, правила доповнені прикладами, дібрані вправи для кращого засвоєння матеріалу.
Вивчаємо іноземну мову — топові книги від знавців-поліглотів
Хто поділиться ефективними секретами вивчення мов, як не поліглоти-практики? Вони використовують різні підходи до навчання, описують пройдений досвід та дають небанальні поради. Серед запропонованих нами книжок ви знайдете потрібні посібники, незалежно від того, чи починаєте вивчати мову, чи перебуваєте в процесі удосконалення вже вивченої.
«Lingva Incognita. Заговори іноземною мовою за 4 тижні», Віталій Зубков
«Lingva Incognita. Заговори іноземною мовою за 4 тижні» — ключ до засвоєння будь-якої мови світу. Її автор Віталій Зубков — поліглот, вже понад 20 років викладає іноземні мови. Володіє англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською мовами. Організував наймасовіший освітній проект України Lingva.Skills.
У книжці Зубкова наведені комплексні методики, які допоможуть подолати психологічні бар’єри, організувати час навчання, опанувати різноманітні підходи до навчання, зокрема для розширення словникового запасу. Завдяки наведеним рекомендаціям, які автор сформував на власному досвіді, ви зможете швидко навчитися застосовувати знання на практиці: спілкуватися з носіями мови, скласти іспити чи пройти співбесіду.
«Англійська для дорослих. English is not easy», Люсі Ґутьєррес
Запам’ятовувати нові слова й вирази з англійської здається нудним заняттям? Тоді вам сподобається ця весела книга для збільшення словникового запасу від Люсі Ґутьєррес. «Англійська для дорослих. English is not easy» — не суворий підручник з однотипними текстами, а оригінальний посібник, що містить понад 300 сторінок інформації.
Ця книжка пульсує чорними, білими і червоними кольорами, дивує різнобарв’ям сленгових слів та чіпляє увагу пікантним гумором. Гортаючи сторінки, ви будете дивуватись, сміятись, ба навіть протестувати твердженням авторки. Та саме завдяки цьому надскладне вивчення мови перетвориться на справжнє задоволення. Свіжий погляд на вивчення англійської — те, що потрібно як для початківців, так і для знавців цієї мови.
«Вільно за три місяці: як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження», Бенні Льюїс
Якщо ви починаєте свій шлях у вивченні іноземних мов, варто скористатися порадами з книги Бенні Льюїса, відомого поліглота, блогера, мандрівника. У своїй книжці «Вільно за три місяці: як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження» він наводить найефективніші способи запам’ятовування слів, пропонує застосовувати нові техніки.
Ви знайдете дієві підказки для вивчення мов, є навіть списки корисних безкоштовних інтернет-ресурсів. Це чудова книга для розвитку мовлення насамперед через те, що Льюїс дає багато практичних порад, вчить ставити цілі правильно й розвіює поширені міфи, які стосуються вивчення мов. Читачі будь-якого віку і досвіду зможуть навчатися ефективніше, керуючись його рекомендаціями.
«Та заговори вже! Посібник із вивчення мов від поліглота», Алекс Роулінгз
Набути впевненості при спілкуванні з іноземцями, вивчати мову на регулярній основі, використовуючи доступні всім джерела інформації допоможе книжка «Та заговори вже! Посібник із вивчення мов від поліглота». Її автор, Алекс Роулінгз наголошує: прості способи вивчати мову можуть принести чималу користь, головне скласти план і застосовувати їх на практиці. Як це зробити ефективно? Він усе розповість та розкладе по поличках.
Після (або ж у період) читання книжки ви помітите, як багато довкола джерел для навчання. Автор розповість, що читати, щоб гарно розмовляти іноземною мовою, як ефективно вивчати граматику та лексику, успішно складати іспити, дочитувати книжки в оригіналі. Підкаже, як ефективно розпоряджатися своїм часом онлайн: читати статті та пости в соцмережах іноземною мовою.
«Лінгвістика на карті світу. Непорозуміння, кримінал та інтриги в різних мовах», Рустам Гаджієв
«Лінгвістика на карті світу. Непорозуміння, кримінал та інтриги в різних мовах» — це не посібник з вивчення нових мов, а якісний український нонфікшн, що змінює саме сприйняття цієї теми. Книжка подарує чимало натхнення й захоплення від того, яку роль відіграє мова у повсякденному житті.
Автор пише про випадки, коли мова відіграє ключову роль в злочинах, пропаганді, війнах, політиці, мистецтві, літературі. Не дивуйтеся, якщо після читання слово «лінгвістика» асоціюватиметься у вас із пригодами, інтригами й небезпеками. Як після цього не захотіти зануритися у вивчення нових мов?
Сподіваємося, дібрані нами книжки для розвитку мовлення принесуть практичну користь та натхнення! А більше цікавих видань: як нонфікшн й наукову літературу, так і словники, практикуми та навчальні посібники ви знайдете в інтернет-книгарні Vivat. Приємного читання й навчання 💚
Схожі статті