15 найкращих фільмів за книгами Стівена Кінга

8 дн. тому
|
Категорія
15 найкращих фільмів за книгами Стівена Кінга - Vivat

Редакторка тексту: Катерина Булаєва

Король жахів Стівен Кінг вважається одним з найпродуктивніших письменників. Йому вдається публікувати нові романи майже щокілька років. При цьому всі книжки, які виходять з-під пера Кінга, ретельно продумані, вирізняються закрученим сюжетом і неабиякою атмосферою. Не дивно, що екранізація Стівена Кінга приваблює багатьох режисерів, тим паче, що автор з готовністю й недорого продає права на перетворення своїх творів на кіно.

Ми підготували статтю-добірку «Найкращі фільми за книгами Стівена Кінга», у якій ви знайдете 15 екранізацій романів «короля». Ця публікація прийдеться до смаку тим, кому подобаються книжки, фільми, Стівен Кінг, несподівані сюжетні повороти та атмосфера саспенсу. У ній ви або знайдете фільм на вечір або книжку, яку давно хотіли прочитати. Тож готуйте попкорн і вмощуйтеся зручніше.

«Втеча з Шоушенка»

Повість «Ріта Гейворт та втеча з Шоушенка» (Rita Hayworth and Shawshank Redemption) — одна з найпопулярніших у письменника. А екранізація 1994 року, «Втеча з Шоушенка», незмінно посідає перші сходинки у різноманітних списках найкращих кінострічок усіх часів.

Головний герой фільму — Енді Дюфрейн, якого хибно засуджують за вбивство дружини. Попри те, що чоловік має доволі м'який характер, йому таки вдається подолати всі труднощі, з якими він стикається у в'язниці. Ба більше, він розробив план утечі з цього пекельного місця.

Неймовірно напружена й сильна стрічка, що залишає не надто приємний посмак, але змушує замислитися про багато важливих речей, а ще приголомшує глибиною думок головного героя. Тож не дивно, що вона відкриває наш перелік «Найкращі екранізації Стівена Кінга».

«Зелена миля»

Книжку «Зелена миля» (The Green Mile) Кінг опублікував ще 1996 року. Вона швидко набула неабиякої популярності. Завдяки цьому через три роки долучилася до екранізованих творів Кінга.

Як і в попередній стрічці, у цьому фільмі йдеться про в’язнів. Але цього разу ми потрапляємо не просто в американську в'язницю, а в спеціальне відділення, де чекають здійснення вироку ув'язнені, засуджені до страти.

Наглядач Пол уже протягом кількох років працює у в'язниці для смертників (до речі, з цією роллю геніально впорався Том Генкс). Там він знайомиться з ув'язненим на ім'я Джон, який відбуває покарання за вбивство двох неповнолітніх.

Пол доходить висновку, що Джон аж ніяк не схожий на ґвалтівника й убивцю, ба більше, він схильний робити добрі вчинки, наприклад, лікувати чи й навіть повертати до життя померлих.

Попри те, що суд уже ухвалив рішення й на Джона чекає електричний стілець, наглядач прагне змінити вирок для в'язня, розуміючи, що той не винен.

«Сяйво»

Фільм режисера Стенлі Кубрика, який вийшов на екрани в 1980 році, досі підтримує свій статус одного з найкращих фільмів за мотивами книг Кінга. Це справжнісінький горор, що ідеально підійде прихильникам жахів. Водночас сюжет цієї стрічки небанальний, ретельно продуманий, а команді операторів і звукорежисерів вдалося створити чудову картину.

Головний герой фільму та книги «Сяйво» (The Shining) Джек Торренс разом зі своєю дружиною й сином приїжджає до красивого заміського готелю, розташованого далеко від цивілізації. Він прибуває туди не просто відпочити: Джек влаштовується на роботу доглядачем і має пильнувати всю будівлю в так званий мертвий сезон, коли немає відвідувачів.

Джек планує не гаяти часу й попрацювати над написанням власної книжки. Згодом він зауважує, що в готелі відбуваються дуже дивні й навіть жахливі події. Поступово Джек починає божеволіти.

Усе це відбувається на тлі кризи подружнього життя, в присутності жаских примар, що сновигають готелем, і небезпеки, яку тепер становлять одне для одного всі члени родини Торренс.

«Воно»

Говорити про фільми по книгах Стівена Кінга й не згадати стрічку «Воно» — просто неможливо. Попри те, що у 2014 році вийшла повторна екранізація роману, ми таки радимо вам подивитися і стару версію 1990 року. Щоправда, не варто навіть починати перегляд будь-якої з екранізацій, якщо ви боїтеся клоунів.

Головне зло у фільмі — клоун Пеннівайз, який, з'являючись у несподіваних місцях, не просто лякає дітей, а й жорстоко розправляється з ними. Якось дітям удалося поквитатися з цим нещадним монстром. Однак уже через кільканадцять років Пеннівайз знову з'являється на вулицях міста.

Уже дорослий головний герой ще раз збирає своїх друзів, щоб цього разу вже остаточно знищити Пеннівайза.

До речі, антагоніст стрічки та книжки «Воно» (It) мав реального прототипа — серійного вбивцю, який заманював своїх жертв, маленьких дітей, переодягненим у веселий костюм клоуна.

«Кладовище домашніх тварин»

Ще один неодноразово екранізований твір Стівена Кінга —  «Кладовище домашніх тварин» (Pet Sematary). Перші дві версії вийшли у 1989 та 1992 роках, вони доволі повно передають сюжет книжки. Екранізація 2019 року — це радше кіноадаптація, сюжет якої має певні відмінності від книжки. На початку фільму головний герой Луїс, лікар за фахом, переїжджає зі своєю родиною до невеликого спокійного містечка.

Там домашнього улюбленця — пухнастого кота Черча — збиває вантажівка. Сусід розповідає, що неподалік є кладовище домашніх тварин, однак тим, хто хоче залишитися цілим і неушкодженим, туди краще не потикатися. Як свідчить легенда, колись на місці цього кладовища були поховання стародавніх племен. І сьогодні кожен покійник, який потрапляє на це кладовище, оживає.

«1408»

Якщо ваш вибір кіно чи книжки на вечір — це зазвичай жахи з елементами горору та містики, обов'язково варто подивитися стрічку «1408», що вийшла 2007 року, чи прочитати однойменне оповідання «короля».

У ньому йдеться про самовпевненого письменника, який не вірить у потойбічні злі сили. Він наважується прийти в готель під назвою «Дельфін», де є кімната 1408, про яку шириться погана слава. Вважається, що в ній кояться страхітливі речі.

Головний герой Майк вважає, що все це брехня, й вирішує заночувати в кімнаті 1408, щоб довести власну правоту, а ще — щоб надихнутися на написання нового роману. Щоправда, чутки цього разу не були оманливими і в готельному номері справді відбуваються дивні й жаскі речі. Чи вийде Майк живим із цієї кімнати й чи змінить він своє ставлення до потойбіччя?

До речі, «1408» — один з нечисленних фільмів, що припали до смаку й самому авторові. Бо, скажімо, від «Сяйва» Стівен Кінг був не в захваті.

«Мізері»

Якщо ви не любите екшн і динаміку, рекомендуємо познайомитися з твором, що є одним з найкращих психологічних трилерів автора і кіно за його мотивами — «Мізері» (Misery). Попри те, що сюжет книжки доволі моторошний, сама стрічка — це легкий горор без скримерів, надмірного звукового супроводу чи візуальних жахів. Фільм оригінальний тим, що події розгортаються в замкнутому просторі, і це створює ще напруженішу атмосферу.

За сюжетом популярний письменник Пол, потрапивши в автомобільну катастрофу, тимчасово втрачає здатність ходити. За ним доглядає колишня медсестра Енні, яка знайшла чоловіка на дорозі. Вона виявляється не простою випадковою незнайомкою, а психопатичною фанаткою, яка ладна на все, щоб залишити письменника у своєму будинку.

Ми добре знаємо, що коли на сцені з'являється рушниця, то вона неодмінно вистрілить. А що станеться з молотком, який опиняється в руках у божевільні жінки?

«Імла»

Деяким поціновувачам книжок короля, екранізації Кінга можуть здатися нудними й такими, що не цілком відображають написане. Однак це не стосується стрічки «Імла», знятій за повістю «Туман» (The Mist).

У ній ідеться про невелике містечко, загублене в просторах США. Несподівано його огортає густий туман, що неначе відрізає мешканців від решти зовнішнього світу.

Що ж ховається в цьому тумані? Й чому люди, що опинилися під замком у торговому центрі, тепер змушені боротися не на життя, а на смерть?

Фільм поєднує в собі кілька жанрів: трилер, фантастика й жахи. Режисерам удалося створити напружену обстановку. Запевняємо, у процесі перегляду стрічки ви навіть забудете, як моргати. А несподівана й драматична кінцівка не залишить байдужим жоднісінького глядача.

«Керрі»

Ще один фільм жахів за Кінгом — похмура стрічка «Керрі». Перша екранізація однойменного роману автора вийшла на екрани 1976 року, друга — 2013. Книжка «Керрі» (Carrie) стала першим романом, який написав Стівен Кінг, екранізації всіх інших творів автора розпочалися, відповідно, саме з неї.

Головна героїня Керрі — звичайнісінька собі підлітка з типовими для її віку труднощами і проблемами. Щоправда, вона наділена таким собі маленьким даром, про який ніхто навіть не здогадується. Дівчинка росла в релігійній сім'ї із суворою матір'ю, яка забороняла їй абсолютно все. А в школі над нею знущалися однолітки й старшокласники.

У що виллється страшна ненависть, яка роками накопичувалася в Керрі, і хто постраждає, коли головна героїня наважиться на помсту?

«Мертва зона»

Якщо вас цікавить класична екранізація романів Стівена Кінга, то цей фільм не залишить вас байдужими. Стрічку було знято ще 1983 року, тож сучасних спецефектів від неї чекати не варто. Проте сам сюжет робить фільм шедевром у своєму жанрі.

Головний герой «Мертвої зони» (The Dead Zone) потрапляє в серйозну аварію, після якої виявляє в себе справжній дар: доторкнувшись до людини, він може побачити її майбутнє й навіть запобігти жахливим подіям. Щоправда, далі все стає трохи заплутаніше — рятуючи одну людину, головний герой прирікає на смерть двох інших.

Це сильна й приголомшлива стрічка про те, що кожен учинок має свої наслідки. Головному герою випаде обирати між допомогою людині, яка її так потребує, і розумінням, що цією допомогою він може зламати життя двом іншим незнайомцям.

«Крістіна»

Ще одна стрічка, знята ще 1983 року — кіноадаптація опублікованого того ж року роману «Крістіна» (Christine).

Головний герой Арні купує недорогу стару машину, яку її попередній власник ласкаво називає Крістіною. Після ретельного тюнінгу автівка набуває привабливішого зовнішнього вигляду, проте щось у ній так і не змінилося.

Виявляється, автівка наділена надприродною злою силою, яка дає їй змогу знищувати всіх ворогів свого власника. Також вона ревнує Арні й бажає одноосібно володіти ним.

«Ловець снів»

Коли хочеться не лише жахів за Кінгом, а ще й з елементами наукової фантастики, радимо звернути увагу на фільм та книгу «Ловець снів» (Dreamcatcher). Тим паче у випадку з «Ловцем снів» екранізація максимально наближена до першоджерела.

За сюжетом четверо друзі, які приятелюють ще з раннього дитинства, у підлітковому віці виявляють у себе надприродні здібності. Вони їх одержують від малознайомого хлопчика, якого зустріли випадково. Вдячні за цей дар, четверо друзів регулярно збираються, щоб не просто поговорити, а й згадати маленького Даддітса, який передав їм надприродні здібності. Під час однієї з таких зустрічей друзям стає відомо, що на Землю вторглися інопланетяни, які тепер паразитують в тілах людей.

«Гра Джеральда»

До нашого переліку найкращих фільмів Стівена Кінга потрапила екранізація 2017 року, яка вийшла на платформі Netflix. Фільм знято за сюжетом роману «Джералдова гра» (Gerald's Game).

Головні герої — подружня пара Джеральд і Джессі, які вирушають у заміський будинок на невеликий вікенд. Там вони планують трохи врізноманітнити особисте життя, яке загрузло в рутині.

Джеральд пропонує рольову гру, у якій Джессі має бути прикута наручниками до ліжка. Несподівано в чоловіка трапляється серцевий напад, від якого він помирає.

Жінка, руки якої сковані наручниками, залишається а маловідомому заміському будинку наодинці з трупом і диким псом. Поступово вона божеволіє, повертається у своє минуле й залишається віч-на-віч з власними думками й дивним незнайомцем, що живе неподалік.

Серіал «11.22.63»

Вище ми розглядали фільми, та варто згадати ще й серіали за книгами Стівена Кінга. Почнемо з науково-фантастичного мінісеріалу, знятого за романом «11/22/63».

22 листопада 1963 року — дата, відома багатьом американцям. Саме цього дня сталося вбивство президента США Джона Кеннеді.

Головний герой фільму Джейк — молодик, що викладає англійську мову. Він приятелює із власником одного з барів. Цей чолов’яга завжди поводиться доволі дивно, а якось показує Джейкові дивовижне явище — портал, що дозволяє подорожувати у часі.

Головний герой вирішує повернутися в 1960 рік і відстежити ланцюжок подій, щоб запобігти вбивству президента. Звісно, не можна змінити минулого, не змінивши при цьому сьогодення. От тільки, чи готовий Джейк до того, що кожна його дія матиме наслідки для його-таки теперішнього життя?

Серіал складається з одного сезону й напрочуд докладно описує все, що відбувається в книжці. Ба більше, він містить кілька покликань на інші романи письменника (наприклад, «Протистояння», «Крістіна» і «Темна вежа»).

Серіал «Під куполом»

Наостанок пропонуємо вашій увазі телеекранізацію роману «Під куполом» (Under the Dome). Сама книжка побачила світ у 2009 році, а вже через чотири роки стартувала трансляція однойменного серіалу, що мав три сезони.

За загадковим збігом обставин невелике американське містечко виявляється цілком відрізаним від решти навколишнього світу. Над ним з'являється величезний купол, який покриває місто, унеможливлюючи будь-яке авіасполучення, переміщення наземними транспортними шляхами тощо.

Лише невеликі невидимі оку отвори в куполі дають змогу проникати повітрю всередину. Звичайним людям і військовим ніяк не вдається позбутися цієї перешкоди. Вони намагаються розбити її, але їхні зусилля марні. Тим часом мешканці містечка вчаться жити й виживати в нових умовах. Перебуваючи в пастці, вони змушені не раз і не двічі замислитися про людяність і справедливість, навчитися взаємовиручки та підтримки.

 

Стівен Кінг справді може створити таку напружену атмосферу, що романи легко піддаються екранізації і вражають уже з перших кадрів.

Важко перелічити всі фільми за творами письменника, та й, мабуть, не варто, адже деякі стрічки, попри цікавий задум, вийшли доволі примітивними й такими, що не відображають насиченого сюжету книжок. А ось фільми та серіали за Кінгом, які потрапили в добірку від Vivat — просто must-see для всіх фанатів «короля жахів».

У статті використано зображення з х/ф Pet Sematary, 2019 р.

 

Схожі статті