Найкращі книги про бізнес
Редакторка тексту: Ольга Боднар
Найкращі книги про бізнес допомагають вдосконалювати професійні навички та віднайти ефективні робочі стратегії усім, хто прагне досягти успіху у своїй сфері. Серед них — історії успіху найкращих підприємців для натхнення та мотивації.
У цій добірці — топ книг про бізнес від редакції блогу Vivat. Пропонуємо вам оцінити бестселлери останніх років, які допомогли тисячам читачів вийти на новий фінансовий рівень, правильно організувати робочий процес для себе та команди, кар’єрно зростати, а також масштабувати свій бізнес та досягти запланованих цілей.
«7 звичок надзвичайно ефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості», Стівен Кові
Жоден топ книг для бізнесу не обходиться без цього бестселлера, виданого у далекому 1989 році! «7 звичок надзвичайно ефективних людей» (The 7 Habits Of Highly Effective People) написав Стівен Кові — американський консультант з питань управління життям та керівництва компаніями.
Увага автора зосереджена насамперед на розвитку особистості, яка криється за кожнісіньким брендом. Прочитавши це видання, ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з людьми, чому одні компанії вириваються вперед, а інші ні. Автор стверджує, що лідерство — це не привілей окремої групи людей, а звички, доступні всім нам.
Стівен Кові ділиться сімома найважливішими порадами, які допоможуть не лише заснувати й виплекати успішний бізнес, а й грамотно організувати все своє життя.
«Найбагатший чоловік у Вавилоні», Джордж Клейсон
Серед нашого списку книжок про бізнес є твір, який зберіг актуальність навіть через сто років! Праця Джорджа Клейсона «Найбагатший чоловік у Вавилоні» (The Richest Man in Babylon) була написана 1926 року. Сьогодні це видання вважається класикою літератури в царині економіки.
Автор посилається на клинописні таблиці, виготовлені людьми, що жили ще за Вавилонської доби. Уважно дослідивши всі закони та принципи, за якими в давнину провадилися торгівля і розподіл фінансів, Джордж Клейсон написав кілька статей у вигляді притч, які згодом об’єднав в один твір.
У книжці наведені найголовніші правила, що дають змогу розбагатіти. Приголомшує, що притчі, які базуються на історії стародавнього Вавилону, ефективно працюють навіть у XXI столітті.
«Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес», Джейсон Фрайд, Девід Хейнмейер Ханссон
«Rework» — книга для тих, хто лише мріє заснувати свою справу. Тут зібрана уся необхідна інформація для бізнесменів-початківців. Автори книги — програмісти, які співпрацювали з провідними компаніями, зокрема, Twitter.
У книзі описані найцікавіші правила й лайфхаки побудови власного бізнесу. Ви дізнаєтеся, як вдало поєднувати основну роботу й стартап, як підняти вже запущений проєкт на новий рівень.
Автори розповідають, яка кількість працівників оптимальна для виконання завдань відповідно до зазначеного терміну, з якими проблемами найчастіше доводиться вирішувати початківцю, як правильно і грамотно планувати процеси та розробляти стратегію розвитку компанії.
«Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії», Тоні Шей
Серед цікавого нон-фікшну ми вибрали книгу, яка описує злети й падіння однієї компанії. У «Доставці щастя…» (Delivering Happiness. A Path to Profits, Passion, and Purpose) зібрано чимало захопливих історій, які сталися із засновником компанії Zappos. Багато в чому книжка вийшла автобіографічною. Її автор і водночас генеральний директор компанії був одним з наймолодших бізнесменів, який здобув ступінь бакалавра у двадцятидворічному віці, а у двадцять три вже почав розробляти власний стартап.
Тоні Шей акцентує увагу не лише на взаємодії з клієнтами, а й на принципах управління, які дають змогу згуртувати працівників у цілісну й дружну команду і перетворити партнерів на справжніх та відданих друзів бренду.
Ви дізнаєтеся про типові ситуації і помилки, стратегії і провальні спроби, через які пройшов один з найбільших інтернет-магазинів одягу та взуття у світі.
«Netflix і культура інновацій», Рід Гастінгс, Ерін Маєр
Про стримінговий сервіс Netflix знають усі. Багато чудових кандидатів мріють стати частиною цієї компанії. І все це завдяки правильному підходу, де кожен член команди почувається потрібним та важливим і мотивований працювати на результат.
Більше про правила корпоративної культури Netflix та цікаві моменти роботи «за лаштунками» компанії розповідають автори книги «Netflix і культура інновацій» (No Rules Rules. Netflix and the Culture of Reinvention). Це генеральний директор Рід Гастінгс та одна з топових авторок бізнес-літератури Ерін Маєр.
«Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років», Бодо Шефер
Якщо ви тільки розпочинаєте свій шлях до фінансового зростання і хочете освоїти базові правила, книга Бодо Шефера стане вашим мастрідом. Книга «Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років» (The Road to Financial Freedom) містить усі необхідні знання, які потрібно засвоїти, аби стати фінансово грамотним і поступово, але ефективно, підвищувати якість свого життя.
Тут зібрана інформація, яка допоможе організувати свої доходи та витрати, навчитися заощаджувати, не обмежуючи себе надміру, відшукати додаткові можливості для збільшення доходу, розібратися з боргами. А ще позбутися негативних установок та думок, які стають перешкодою на шляху до достойного заробітку.
«Продається все. Джефф Безос та ера Amazon», Бред Стоун
Однією з головних переваг читання бізнес-літератури є можливість отримати знання та досвід провідних підприємців, вивчити їхні стратегії поведінки.
Книга «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» (he Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon) надихне і підкине багато гарних ідей усім, хто мріє про створення власного бізнесу або хоче масштабувати свою справу. Бред Стоун розповідає історію компанії Amazon, починаючи від її заснування у 90-х роках і до наших днів. Джеф Безос — засновник компанії, зумів стати одним з найвпливовіших особистостей свого часу. У книзі багато цікавого про його підходи до роботи, те, як він поєднує системний підхід і дисципліну, водночас відчуваючи, в яких ситуаціях варто йти проти правил або робити по-своєму.
«Джефф Безос: винайди і віднайди. Вибрані тексти засновника Amazon», Джеф Безос, Волтер Айзексон
Можна читати біографію Безоса або ж читати тексти, написані ним особисто. У цій книзі — інтерв’ю, виступи, листи акціонерам Джефа Безоса, де він цікаво і доступно описує всі особливості організації роботи компанії, ділиться ідеями, пропозиціями і своїми рішеннями. Книга «Джефф Безос: винайди і віднайди. Вибрані тексти засновника Amazon» (Invent and Wander: The Collected Writings of Jeff Bezos) дозволяє більше дізнатися про Безоса як про особистість, про його смаки, підходи та захоплення. Особистість, у якої варто і треба повчитися.
«Моє життя та робота», Генрі Форд
Найкращі книги для бізнесу написані тими, хто на прикладі власного життя показав, як можна побудувати величезну компанію мало не з нуля. Таким взірцем є Генрі Форд.
Автобіографія засновника корпорації Ford Motor набула широкої популярності в усьому світі. Книжка «Моє життя та робота» (My Life And Work) справді неймовірно корисна, адже містить не просто мотиваційні цитати — вона пронизана професійним досвідом, помилками і кризами, з якими зіткнувся Генрі Форд. Він докладно описав своє життя і професійну діяльність, новаторський підхід до управління компанією, всі нюанси й особливості керівництва.
У книжці можна знайти чимало міркувань про економіку в цілому та управління бізнесом зокрема. Сьогодні ідеї Форда надихають багатьох підприємців, і навіть великі й широковідомі компанії працюють за принципами, які свого часу запропонував автор цього видання.
«Як стати експертом. Шлях до майстерності», Роджер Нібон
Експерти отримують визнання та великі можливості, незалежно від того, у якій сфері вони працюють. Лікар, художник чи науковець — у будь-якій галузі ми одразу бачимо найкращих. Якстати одним із них? Роджер Нібон, експерт у галузі хірургії, дослідив це питання. У книзі «Як стати експертом. Шлях до майстерності» (Expert: Understanding the Path to Mastery) він детально розповідає про шлях від новачка до професіонала і те, що допомагає досягти бажаної вершини.
«Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей», Альберт-Ласло Барабаші
Автор книги «Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей» (The Formula: The Universal Laws of Success) підійшов до дослідження успіху дуже неординарно. Мабуть, усі ми знаємо випадки, коли люди з хорошою освітою, високою продуктивністю та талантами не можуть досягнути бажаних успіхів, натомість люди з меншими здібностями часто швидко вириваються вперед. Чому так відбувається? Автор книги дослідив історії життя великої кількості людей з різних галузей і досяг висновку, що все у світі піддається закономірностям. Більше того, їх можна дуже чітко прорахувати і використати для досягнення своїх цілей.
Отож, у книзі автор ділиться правилами та дає конкретні поради про те, які стратегії використовувати, аби дійти бажаного результату.
«Володар дедлайнів. Встигнути все», Крістофер Кокс
Кращі книги по бізнесу обов’язково піднімають питання грамотного планування часу. Книга «Володар дедлайнів Встигнути все» (The Deadline Effect: How to Work Like It’s the Last Minute-Before the Last Minute) допоможе впоратися з таким незамінним процесом, як правильна постановка дедлайну.
Дедлайни допомагають нам вчасно виконувати усі завдання і рухатися за планом, стимулюють бути ефективними і досягати робочих цілей. Але разом з тим, хто не страждав від прокрастинацї чи хвилювання, коли розумів, що дедлайн швидко наближається?
Будьте певні, у цій книзі ви знайдете все про дедлайни і навіть більше. А ще поспостерігаєте над працівниками найрізноманітніших професій — від працівників виборчих кампаній до людей мистецтва і тим, як вони долають проблеми, пов’язані з обмеженим часом.
«Мистецтво мислити системно. Розв’язання проблем від особистого до глобального масштабу», Донелла Медовз
«Мистецтво мислити системно» (Thinking In Systems: A Primer) — важлива книга, яка пропонує читачам системний підхід до розв’язання складних проблем, від особистих до глобальних викликів. У будь-якій галузі можна визначити основні алгоритми роботи, підходити до організації будь-якого процесу, критично осмислюючи його. Донелла Медоуз вивчає принципи системного мислення та надає інструменти, які допоможуть читачам розглядати проблеми у їх комплексності та шукати ефективні рішення.
Одним із ключових аспектів книги є наголос на важливості розглядати проблеми у їхньому контексті та з урахуванням складності. Медоуз показує, як системне мислення може бути застосоване для розв’язання проблем як на особистому рівні, так і на рівні суспільства.
«Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів», Крістофер Восс
У повсякденному житті та роботі нам постійно потрібно про щось домовлятися. Як це зробити найефективніше, знають професіонали. Крістофер Вос — колишній співробітник ФБР, котрий проводив перемовини зі звільнення заручників та отримав багато досвіду ведення найскладніших перемовин, де ставки високі, а ризик надзвичайний. Пізніше він зрозумів, що підходи, які використовують у ФБР, можна також пристосувати до інших сфер життя.
Тому з книги «Ніколи не йдіть на компроміс.Техніка ефективних переговорів» (Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It) ви дізнаєтеся багато нових і цікавих способів, як з кожної розмови виходити з найкращим для себе результатом.
Автор надає практичні поради щодо встановлення діалогу, ефективного слухання та побудови довіри, що сприяє досягненню взаємовигідних угод.
Окрім того, книга розглядає різні типи переговорів, від простих торгів до складних міжнародних договорів, і надає приклади та кейси для кращого розуміння теорії.
«Обдурені випадковістю. Незрима роль шансу в житті та бізнесі», Насім Ніколас Талеб
Ще одне видання у нашому топі бізнес літератури — книга Насіма Талеба, автора відомого бестселлера «Чорний лебідь». Його концепція описує непередбачувані та надзвичайні події, що мають значний вплив та пропонує читачеві новий погляд на ризик.
Книга «Обдурені випадковістю» (Fooled by Randomness: The Hidden Role of Chance in Life and in the Markets) переглядає традиційні уявлення про роль випадку та удачі в нашому житті. Одним із ключових аспектів книги є підкреслення важливості розуміння випадковості як необхідної складової життя та бізнесу. Автор стверджує, що люди схильні шукати у всьому причини та пояснення, прораховувати наперед. Однак це працює не завжди. Тоді доля може зіграти з ними злий жарт.
Ми надихаємось порадами впливових людей з думкою, що повторення їхніх дій приведе нас до бажаного успіху. Забуваємо про випадкові можливості чи навпаки, непередбачувані кризи. Насім Талеб переконує, що докладання зусиль не завжди дає очікувані результати і це нормально. Часом варто покластися на долю щасливого випадку.
«Переможець», Джек Велч, Сюзі Велч
«Переможець» (Winning) — бестселлер від успішного бізнесмена Джека Велча, написаний у співавторстві з дружиною, письменницею та журналісткою Сюзі Велч. Цю книгу рекомендують Воррен Баффет та Білл Ґейтс, а журнал «Fortune» назвав автора «Менеджером століття».
Джек Велч вважається легендою світового бізнесу, протягом двадцяти років він обіймав посаду генерального директора компанії General Electric. Сюзі Велч була головною редакторкою видання Harvard Business Review. На основі багаторічного успішного досвіду на управлінській посаді, а згодом — тривалих подорожей та консультування інших підприємців Велч написав «Переможця». У цій книзі автори охоплюють найважливіші питання, з якими стикаються працівники різних рівнів. Як вдало поєднувати роботу та особисте життя, створити у колективі атмосферу, яка сприятиме продуктивності команди, співпрацювати з токсичними людьми, здобути високу посаду, заснувати власний бізнес — ці та інші теми змістовно викладені у книзі.
Бізнес-література надає цінні знання, розвиває стратегічне мислення, вдосконалює лідерські якості, мотивує та надихає, допомагає бути в курсі актуальних тенденцій, покращує аналітичні навички та сприяє професійному зростанню. Інвестуючи час у читання бізнес-літератури, ви інвестуєте у власний розвиток і майбутній успіх. Найкращі бестселери, наведені у нашій добірці, можна придбати в інтернет-книгарні Vivat. Відкрийте для себе корисну літературу, яка допоможе залишатися успішним навіть у кризові для всього світу часи.
Схожі статті