Які комікси DC Black Label почитати українською
Авторка: Катерина Булаєва, редакторка блогу Vivat
Команда інтернет-книгарні Vivat відшукала серед тайтлів найкращі комікси DC Black Label українською. Розповідаємо про них у статті: вибирайте собі до смаку — горори, супергеройські чи міфологічно-філософські.
Та памʼятайте, якщо це комікси DC Black Label, отже вони містять криваві та відверті сцени й розраховані на дорослу аудиторію.
«Роршах», Том Кінґ, Хорхе Форнес
Комікс «Роршах» (Rorschach) Тома Кінґа та Хорхе Форнеса розповідає про таємничого борця зі злочинністю, який носить маску з плямами, що змінюють положення, як на тестах Роршаха.
Це видання Black Label, а отже воно розповідає нову історію про вже знайомого персонажа. У цьому коміксі події відбуваються за 35 років після того, як Озимандія скинув на Нью-Йорк гігантського кальмара з іншого виміру. Роршах неочікувано знову зʼявляється на радарах після того, як скоює замах на кандидата в президенти. За розслідування випадку береться детектив, який спробує зʼясувати мотиви Роршаха та, звісно, його справжню особу.
Якщо ви ще не зустрічалися з Роршахом, почитайте графічний роман Алана Мура «Вартові». Також Роршах зʼявляється у фільмі 2019 року про вартових.
«Аквамен: Андромеда», Рам Ві, Крістіан Ворд
Глибоководний жахастик про Аквамена захопить увагу будь-якого любителя коміксів.
Комікс «Аквамен: Андромеда» (Aquaman: Andromeda) приведе читача на кладовище космічних кораблів, куди скеровують усі аварійні механізми. Вони падають у море, що помʼякшує зіткнення з планетою й лишаються під водою назавжди. Та одного разу на кладовищі зʼявляється щось інше, щось аномальне. Розвідати, що воно таке, відправляються одразу екіпаж субмарини «Андромеда», пірати під проводом Чорного Манти та Артур Каррі — Аквамен. Проте, коли розкриється таємниця у Точці Немо, їм усім знадобиться порятунок.
Це перший комікс DC, який видає Vivat, наразі на нього триває передзамовлення — усі, хто придбає свій примірник на передпродажу, отримують закладинку в подарунок 🙂
Серія «Пісочний чоловік»
Британський письменник Ніл Ґейман створив комікс про Пісочного чоловіка ще у 1988 році і спочатку історії виходили в імпринті DC Comics Vertigo. Та після того, як DC влаштували серед своїх видавнічих лінійок вікову реорганізацію й Vertigo призупинили, «Пісочник» перейшов під крило імпринту для дорослої аудиторії DC Comics Black Label. Наразі в серії «The Sandman. Пісочний чоловік» видано 10 книг основного циклу та ще 3 поза циклом. Це чудове поєднання темного фентезі та міфології, відзначене багатьма преміями, визнане колегами-письенниками Ґуймана і читачами.
Ми вибрали найцікавіші, на нашу думку, тайтли й далі коротко розкажемо про кожен з них.
«Прелюдії й ноктюрни» (Пісочний чоловік #1)
Починається історія про Пісочного чоловіка або Сна, або Володаря снів, або Морфея з мальопису «Прелюдії й ноктюрни» (Preludes and Nocturnes) — це 8 історій, створених у 1988 році.
Розповідь починається з того, що Сна, одного з родини Безмежних, якому підпорядковані жахи, мрії та історії, на багато полоняють. Коли він нарешті звільняється, то прибуває у змінений світ, його власний дім зруйновано. Морфею потрібно буде знову віднайти мету в житті, та спочатку він вирушить на пошуки своїх зниклих інструментів — тотемів сили.
«Ляльковий дім» (Пісочний чоловік #2)
У другому томі коміксів про Сна дороги Морфея перетинаються з жінкою на імʼя Роуз Вокер, яка шукає свого молодшого брата. У цей же час Сендмен розшукує три сновидіння-втікача.
Розповідь у «Ляльковому домі» (The Doll’s House)сильно концентрується саме на пригодах Роуз, яка навіть потрапить на першу в історії конвенцію серійних убивць.
«Країна снів» (Пісочний чоловік #3)
Том «Країна снів» (Dream Country) включає 4 оповідання:
- «Калліопа» — про музу, яку викрав письменник, щоб створити якомога більше матеріалу;
- «Сон в літню ніч» — оповідання, що описує першу постановку твору Шекспіра;
- «Сон тисячі кішок» — про котячу змову з захоплення світу;
- «Фасад» — про дівчину, яка отримала здібності, які заважають їй жити, вона настільки у відчаї, що хоче померти, та не може.
Пісочний чоловік тут виступає як другорядний персонаж, в одному з оповідань його взагалі не буде згадано.
«Пора туманів» (Пісочний чоловік #4)
У 4 томі «Сендмена» Морфей відправиться до Пекла, щоб врятувати жінку, яка його кохала і яку він сам прирік до вічного прокляття. Це було 10 тисяч років тому, а тепер, у «Порі туманів» (Season of Mists), брати і сестри переконують нашого головного героя, що він вчинив несправедливо і мусить допомогти Наді.
Та Люцифер, володар Пекла, задумав знищити Пісочного чоловіка.
«Гра в тебе» (Пісочний чоловік #5)
У цій частині розповідається про дівчину Барбі, яка нещодавно розійшлась з хлопцем Кеном і тепер живе сама у багатоквартирному будинку. Після розставання Барбі перестала бачити сни про вигаданий світ, де вона була принцесою.
Та виявляється, що світ Барбі насправді наразила на небезпеку «смертельна зозуля». Барбі знаходить можливість знову потрапити у свою вигадку та намагається протистояти зловмисниці. Дивні події приваблюють увагу Морфея.
До речі, Барбі із «Гра в тебе» (A Game of You) уже зʼявлялася в мальованих історіях про Пісочного чоловіка — у випуску «Ляльковий дім».
«Притчі й відображення» (Пісочний чоловік #6)
«Притчі й відображення» (Fables and Reflections) — це 9 оповідань про сни відомих людей: Повелитель снів побуває в свідомості Цезаря Августа, Каїна та Авеля, Марко Поло, Орфея.
«У цих оповіданнях королі й шпигуни, імператори й актори, круки й перевертні діляться своїми історіями і снами — снами про життя й любов, про владу й темряву», — зазначено в анотації.
6 том мальованих історій з повного зібрання «Сендмена» називають водночас найлегшим для сприймання й підходящим для нових читачів та дуже важливим для розуміння особистості Морфея, що приваблює увагу давніх прихильників серії.
«Короткі життя» (Пісочний чоловік #7)
Наймолодша сестра Сна — Схибленість, переконує його відправитися на пошуки ще одного їхнього брата — Спустошення. У томі «Короткі життя» (Brief Lives) герої розпочнуть пошуки одного з Безмежних у світі наяву. Те, що приготувала їм ця подорож, змінить Безмежних назавжди.
«Поминання» (Пісочний чоловік #10)
Фінальна частина основного циклу про Пісочного чоловіка — справді фінальна. У «Поминанні» (The Wake) персонажі, знайомі з попередніх історій, прощаються з Володарем Снів та віддають йому належне.
«Безмежні ночі» (Пісочний чоловік — поза циклом)
Випуск «Сендмена» «Безмежні ночі» (Endless Nights) не входить до основного циклу — це збірка з 7 оповідань про братів і сестер Безмежних. Кожну з оповідей проілюстрував свій художник.
Більш детально ми не розглянули тут решту мальописів про Пісочного чоловіка, та вважаємо за необхідне згадати «Короткі життя», «Кінець світів», «Милостивих», «Ловців снів» та «Увертюру». Ці твори також варті вашої уваги.
І наостанок нагадаємо, що за мотивами коміксів 2022 року створили серіал.
Бетмен і Джокер у Black Lablel
Велику частину імпринту Black Lablel складають комікси про одного з найпопулярніших героїв американських коміксів — Бетмена, та його заклятих, але дуже харизматичних ворогів — Джокера та Гарлі Квін.
«Бетмен. Проклятий», Брайан Аззарелло, Лі Бермехо
Комікс «Бетмен. Проклятий» (Batman: Damned) став першим мальописом, опублікованим під Black Lablel — імпринтом, в якому видають комікси DC для дорослої аудиторії.
Це неканонічна історія про супергероя. Бетмен прокинеться в машині швидкої допомоги з тяжкими травмами. Наступного дня з річки виловлюють тіло Джокера.
Бетмен не памʼятає, як отримав травми, та не хоче вірити, що це він убив Джокера, хоч все на те і вказує. Тож береться за розслідування, яке набере неочікувано паранормального обороту.
«Бетмен. Самозванець», Меттсон Томлін, Андреа Соррентіно
«Бетмен. Самозванець» (Batman: The Imposter) — це обмежена серія коміксів, що складається з 3 випусків. В ній розповідається про початок «карʼєри» Темного Лицаря, коли у Бетмена зʼявляється злий двійник. Хтось інший патрулює вулиці так само, як і Бетмен, але замість того, щоб ловити злочинців, він їх жорстоко вбиває.
Сумніву немає, самозванець хоче зіпсувати репутацію справжнього супергероя. Але хто він? І як довести, що ти невинний, коли носиш маску?
«Бетмен. Троє Джокерів», Джефф Джонс, Джейсон Фейбок
У цьому графічному романі Бетмен дізнається, що насправді його одвічний ворог Джокер не один — за постаттю злостивця стоїть зразу три людини.
Три Джокера! І у коміксі «Бетмен. Троє Джокерів» (Batman: Three Jokers) Темному Лицареві та його напарникам Барбарі Ґордон і Джейсону Тодду потрібно спіймати їх усіх.
«Джокер. Вбивча усмішка», Джефф Лемір, Андреа Соррентіно
«Джокер. Вбивча усмішка» (Joker: Killer Smile), як і належить коміксам про Джокера, наповнений саспенсом та психологічними іграми. За сюжетом доктор Бен Арнелл вирішує, що він здатний вилікувати божевілля Джокера. Та ми знаємо, що пацієнт тут не такий простий і ще не ясно, хто кого «перелікує».
«Гарлін», Стьєпан Шеїч
Всім, хто хоче дізнатися більше про минуле та особистість Гарлі Квін, сподобається комікс «Гарлін» (Harleen). Автор дослідив канонічні та неканонічні історії про Гарлі та Джокера та у власному стилі подав розповідь про те, як успішна психологиня Гарлін Квінзель втратила під чари небезпечного злочинця та психопата, як розвивалися їхні токсичні стосунки, що й перетворили жінку врешті-решт на ту, кого ми знаємо як божевільну Гарлі Квін.
«Болотяна істота. Зелене пекло», Джефф Лемір, Девід Барон, Дуґ Манкі
Цей мальопис показує читачеві варіант кінця світу в паводку. Останні живі люди отаборилися на верхівці єдиної гори, що ще виступає над водою. Керівництво вирішує, що єдиним виходом буде «перезапустити» людство. « І для цього вони об’єднали свої сили, щоб викликати аватара — одного з найжахливіших монстрів, які коли-небудь вибували на поверхні цієї покинутої планети», — сказано в описі коміксу «Болотяна істота. Зелене пекло» (Swamp Thing: Green Hell).
«Ласун», Джефф Лемір
Події коміксу «Ласун» (Sweet Tooth) відбуваються в альтернативній реальності, де після невідомої епідемії почали народжуватися діти-гібриди — частково люди, частково тварини. Хлопчик Ґас, головний герой мальопису, має подобу оленя, наприклад. А ще він дуже любить солодке, тому отримує прізвисько Ласун.
Дітей-гібридів у цьому світі переслідують, тож втікаючи від мисливців Ґас приймає пропозицію незнайомця Джепперда відвести його до Заповідника — місця, де безпечно проживають такі діти, як Ґас.
У комікса є друга частина, а ще його екранізували — перший сезон «Ласуна» вийшов на Netflix 2021 року.
Сподіваємося, ви знайшли серед згаданих історій ту, що зацікавила. Нагадуємо, що у інтернет-книгарні Vivat ви можете замовити різноманітні сучасні комікси.
Схожі статті