18 книжок для осіннього читання
Авторка: Яна Кубишкіна, копірайтерка в інтернет-книгарні Vivat
На дворі — ідеальна пора для читання. Осінні книги дочекались свого зіркового часу й тепер лишається загорнутись у теплу ковдру, прихопити теплий напій, солодощі й поринути в захопливу історію.
Книги з осінньою атмосферою для кожного означають своє: хтось одразу уявляє моторошний трилер з непередбачуваними поворотами, а інший шукає душевної і милої пригоди. Редакція блогу Vivat склала добірку, з якою ви точно зможете поповнити свою бібліотеку і знайти особливий сюжет.
«Дев’ятий Дім» і «Біснуватий», Лі Бардуґо
Можливо, ви вже покинули шкільні й студентські лави, але осінь завжди залишатиметься порою знань і нового початку. Героїня цієї фентезі-серії Алекс Стерн володіє здатністю контактувати з привидами й не справляється з цим даром. Спочатку вона отримує психологічну травму, згодом опиняється в кайданах наркотичної залежності, а невдовзі — за ґратами. І тут доля пропонує їй другий шанс — вступ до Єльського університету.
Виявляється, у стінах закладу освіти, що мав стати свіжим стартом, коїться справжня чортівня: таємні окультні ордени змагаються не на життя, а на смерть! Алекс Стерн теж у епіцентрі небезпеки, яка заведе її надто далеко. Пригоди дівчини розгортаються у романах «Дев’ятий Дім» і «Біснуватий», без яких точно не обійдеться жоден топ осінніх книг. Більше про історію читайте у статті «Таємні товариства, окультизм та убивства в Єлі — фентезі-серія Лі Бардуґо "Девʼятий Дім"».
«Кораліна», Ніл Ґейман
Дівчинка Кораліна з батьками переїжджає в нове помешкання — старий будинок, який доводиться ділити з двома ексцентричними акторками й химерним дядьком. Батьки мають купу справ, тому мала розважає себе дослідженням дому. Вона знаходить замуровані двері у вітальні, які химерно ваблять і запрошують у інший світ, повний принад і спокус.
У книжці «Кораліна» Ніл Ґейман витворює переконливо моторошну історію, що буде цікавою і для дітей, і для дорослих.
Старші читачі можуть сміливо додавати повість у книжки на осінь, а потім доповнити захопливу мандрівку переглядом культової екранізації «Кораліна у Світі Кошмарів», що була номінована на «Оскар».
«Кондитерка-втікачка», Луїз Міллер
Буває, хочеться просто сховатися від усіх проблем. Головна героїня роману «Кондитерка-втікачка» так і робить: коли Олівія Ролінґз, талановита шеф-кухарка, випадково підпалює ресторанну залу, то вирішує покинути все й переїхати до тихого містечка Гантрі. Жінка швидко знаходить роботу у старому готелі «Цукровий клен» і творить на кухні цього закладу справжні дива. Втім, від себе не втечеш: щоб нарешті жити щасливо, жінка мусить розібратися з усім.
Це читання потрапило в добірку «що почитати восени» завдяки неймовірній атмосфері затишку, в яку поринаєш з перших сторінок. На довершення описи страв у книжці змусять ковтати слину й поповнювати список рецептів, які точно варто втілити в життя. Коли відчуваєте, що хандра холодної пори року накриває, тоді, можливо, саме «Кондитерка-втікачка» підніме настрій і надихне на зміни.
«Девід Копперфілд», Чарлз Діккенс
Осінні книжки можуть стати серйозною і тривалою подорожжю, до якої повертаєшся вечорами. Коли нарешті набрались рішучості для класики, то радимо звернути свою увагу на роман «Девід Копперфілд» — автобіографічну розповідь про шлях від нещасливого хлопчика до серйозного джентльмена, який знайшов своє покликання попри все погане, що пройшов.
Похмурий Лондон, де розгортається частина сюжету, так і сповнює читання осінньою атмосферою. А сам Девід Копперфілд виступає дотепним і проникливим оповідачем, за долею якого спостерігаєш з завмиранням серця. Інші місцини, якими мандрує головний герой, мають не менше мальовничості й суворої англійської краси.
«Острів проклятих», Денніс Лігейн
Ізольована лікарня на острові для психічно хворих не така вже й надійна: вкрай небезпечна дітовбивця втекла звідти. На місце подій прибувають маршал Едвард «Тедді» Деніелз та його напарник. Дрижаки битимуть не лише від холодних вітрів місцини серед моря, а й від усього того лиха, що відбувається тут. «Острів проклятих» розповідає історію, до сюжетних поворотів якої ви не можете бути готові.
Радимо прочитати книжку, а згодом переглянути однойменну екранізацію — культовий психологічний трилер Мартіна Скорсезе з Леонардо Ді Капріо в головній ролі.
«Меланхолійний бенкет осені. Художня проза, есеї, спогади», Максим Рильський
Максим Тадейович залишив не тільки поетичний спадок, а й прекрасну публіцистику, яка закарбовує особливий, повний доброти й щирості, підхід автора до світу. Коли хочете відчути цю пору року всім серцем, то беріться за збірку «Меланхолійний бенкет осені. Художня проза, есеї, спогади», що складається з оповідань раннього періоду Рильського, спогадів про сучасників, роздумів про культуру й інших коротких текстів.
Таке читання спочатку проймає ліризмом осені, а згодом занурює у глибокий життєвий досвід письменника, на шляху якого траплялись зустрічі зі світовими геніями й інші цікаві пригоди.
«Ніби ми злодії», М. Л. Ріо
Звісно ж, книги для осені важко уявити без читання в дусі «темної академії»: роман «Ніби ми злодії» — один з них. Сюжет розповідає про студентів, що вивчали Шекспіра в елітному коледжу, але надто захопились виставою за його п’єсою. Студенти в головних ролях були архетипами своїх героїв. Коли актори помінялись місцями, щось невідворотньо змінилось — і одного з семи друзів знайшли мертвим.
Такий роман — маст-гев на поличках усіх, хто цінує сучасні книжки, у яких класичні історії знаходять відображення й органічно вплітаються в сюжет.
«Що знає вітер», Емі Гармон
Дідусь головної героїні Енн Ґаллагер помер, а розвіяти його прах заповів у Ірландії, на особливу озері. Коли дівчина перебуває там, то відбувається щось невимовно дивне: її переносить у 1921 рік. Ба більше, дівчина опиняється у минулому з вогнепальним пораненням. Добра душа дає їй прихисток, але на Енн чекають шалені пригоди.
«Що знає вітер» — це химерне й захопливе читання, повне ірландської атмосфери, непередбачуваності та глибини. Авторка поєднає подорожі в часі, любовну лінію і занурення в політичний контекст країни, що тоді перебувала в полум’ї громадянської війни.
«Ми завжди жили в замку», Ширлі Джексон
Без готичної літератури не обходиться осіннє читання. Сестри Блеквуд — 28-річна Констанс і 18-річна Мерікат — живуть у великому старому будинку на околиці міста. Жителі впевнені, що одна з них — убивця: уся їхня родина — за винятком дядька — була отруєна миш’яком шість років тому. Тепер ті, хто вижив, ізольовано існують, оберігаючи свій спокій. Усе зміниться, коли на порозі неочікувано з’явиться давно втрачений двоюрідний брат Чарлі. Дівчата готові на все, щоб захистити себе.
Кожен з героїв книжки «Ми завжди жили в замку» створений настільки майстерно, переконливо й моторошно, що лишається тільки поринути в історію з головою і спробувати розгадати таємницю, яка лежить у шафі скелетів родини Блеквуд.
«Нічний цирк», Ерін Морґенштерн
Мандрівний цирк Le Cirque des Rêves прибуває без попередження, а під його шатрами відбувається справжня магія. Юні чарівники Селія і Марко готуються до боротьби з самого дитинства, але кохання, що спалахнуло, має змінити все. Той з них, хто програє, приречений на смерть. Що ж за драма розгортатиметься в цьому романі, повному духу вікторіанської епохи і чар?
«Нічний цирк» заслужено входить у топ осінніх книжок завдяки своїй атмосфері магічної боротьби, таємниць і небезпек, за якою ховається й людська історія про непростий життєвий шлях.
А ще це чудова книжка для обговорення в читацькому клубі, ми навіть вже підготували та поділилися цікавими запитаннями.
«Таємна історія», Донна Тартт
Восени варто прочитати класику темної академії, без якої цей стиль уявити неможливо. Оповідач Річард Пейпен опиняється серед групи заможних студентів-інтелектуалів гуманітарного коледжу, отримавши стипендію.
Його нові товариші складають ексцентричну групу — відсторонені, геніальні й фанатично обізнані у тому, що стосується вічного мистецтва. Далеко заведе їх така пристрасть? Так, про це ми довідаємося з першої ж сторінки. А от як це трапилось? Як ця піднесена молодь наважилась на вбивство, перетворившись на таємне товариство?
«Таємна історія» бездоганно справляється з тим, щоб розповісти про цих відсторонених студентів, які поступово наважились перейти межу.
«Магічна чайна крамничка Ванесси Ю в Парижі», Розелль Лім
Ванесса має талант, що радше нагадує прокляття: може передбачати майбутнє, але не здатна контролювати, коли виголосить свої прогнози. Життя не задається, з пошуком стосунків теж усе погано. Тоді тітка з Парижу пропонує роботу й навчити керувати своїми передбаченнями.
Затишні осінні книги з дещицею магії — ідеальний варіант, як провести кілька вечорів. Проста і натхненна «Магічна чайна крамничка Ванесси Ю в Парижі» якраз одна з таких історій, що наповнюють радістю, любов’ю, а на додачу ще й відбуваються у найбільш романтичній столиці світу.
«Шерлок Голмс. Повне видання у двох томах», Артур Конан Дойл
Ця класика детективного жанру не потребує представлення: культові історії Дойла, опубліковані у розкішному виданні «Шерлок Голмс. Повне видання у двох томах», захоплюють читачів вже не одне десятиліття. Шерлок Голмс вперше з’явився в оповіданні 1887 року «Етюд у багряних тонах» і швидко завоював прихильність публіки. Він став, певно, найбільш відомим вигаданим детективом, а Книга рекордів Гіннеса присвоїла цьому персонажу звання найбільш зображуваного людського героя в кіно і на телебаченні.
Книги, які варто прочитати восени, точно не обходяться без перлин детективного жанру, що серед них і Артур Конан Дойл. Розлоге видання допоможе не пропустити всіх найцікавіших історій.
«Усі в моїй родині — вбивці», Бенджамін Стівенсон
Наш оповідач Ернест Каннінґем має дещо особливу родину: кожен у ній колись вбивав. Може й навмисно, може й ні. Та його сімейство возз’єднується на віддаленому курорті. І коли Каннінґеми знаходять труп, відпочинок перетворюється на розслідування. Невже це був хтось з них? Звучить, як страшна історія, але дотепність головного героя перетворює такий сюжет на детективно-комедійний. Стежте уважно, адже жарти Ернста можуть відволікти від пошуків відповіді!
Здавалось би, поєднати класичний англійський детектив і драму сучасного сімейства є важким завданням, але книга «Усі в моїй родині — вбивці» — це ідеальний приклад того, яким цікавим може бути подібний симбіоз вбивств і гумору.
«Книжкове життя Ніни Гілл», Еббі Ваксман
Книги на осінь, сюжети яких обертаються навколо читання й любові до нього — особлива насолода. Ця історія розповідає про Ніну Гілл, що живе тихо й самотньо. Має кота, ідеальну впорядкованість побуту й роботу в книгарні, що для неї — справжня святиня. Усе змінюється зі смертю батька: виявляється, дівчина має величезну родину, з якою мусить поладнати. Доведеться покинути книги й зіштовхнутися з реальністю.
Читуни зрозуміють героїню «Книжкового життя Ніни Гілл», яка ховається від проблем у захопливих історіях і місцях з книжками. Письменниця занурює у легкі й веселі пригоди дівчини, що вчиться жити теперішнім та виходити із зони комфорту.
«Дракула», Брем Стокер
Осінь для багатьох стає сезоном перегляду «Сутінків», тому чому б не доповнити занурення у вампірський світ не менш захопливим читанням?
Молодий юрист Джонатан Гаркер відвідує Трансильванію, щоб допомогти графу Дракулі придбати будинок у Лондоні. Хлопець починає дізнаватися багато жахливого про свого клієнта. Щось лихе відбувається у маєтку: надприродна, моторошна сила мешкає тут. Можливо, й Гаркер у небезпеці теж, але він все ж наважується довідатися правду про химерного власника помешкання.
Роман «Дракула» став фундаментальним у творенні вампірського міфу й тогочасною сенсацією.
«Ти», Керолайн Кепнес
Трилер + осінь = ідеальний дует, який ми радимо доповнити читанням книги «Ти» про сталкера Джо, що працює в книгарні консультантом і є зовсім не таким, яким здається спершу. У переліку його вміннь — дізнатись із соцмереж про людину все, натрапляти на майбутню жертву нібито випадково в улюблених місцях, стати коханим і врешті нанести удар. За його майстерністю лишається лише налякано спостерігати, очікуючи найгіршого.
За книгою знято популярний серіал, який ви вже могли бачити або захочете переглянути після прочитання. А ще ми колись порівняли роман та екранізацію й опублікували про це статтю.
«Будинок на вулиці Тредд», Карен Вайт
Це містичне читання з атмосферою будинків, населених привидами, доповнить похмурі вечори. Історія розповідає про рієлторку Мелані Міддлтон, що може контактувати з надприродним. До купи звичайних життєвих проблем жінка отримує у спадок від клієнта старе помешкання з духами давніх господарів. Щоб успадкувати майно, головна героїня має реставрувати його й прожити там рік. Така пригода обернеться непередбачуваною, адже стіни будівлі зберігають безліч таємниць, які Мелані доведеться розплутати.
«Будинок на вулиці Тредд» поєднує містику, романтику, небезпеки й дотепність у одному романі.
Осінні книги — це для кожного про своє. Редакція блогу підготувала різноманітну добірку. Але якщо на ваш самак нічого не трапилося, шукайте більше осінніх бажанок на віртуальних поличках інтернет-книгарні Vivat.
Схожі статті