Видавництво Віхола

Видавництво «Віхола» — це київське видавництво, засноване у 2020 році колишніми співробітницями «Нашого формату». Особливістю їхніх видань є спеціалізація лише на нонфікшні й художній літературі лише від українських авторів. Розпочавши з науково-популярних книжок, команда з часом розширила асортимент і художніми текстами. Обмежень у темах немає: книги «Віхола» припадуть до душі читачам найбільш специфічних смаків. Неважливо, вас цікавлять лінкори, голуби чи загадкові історичні вбивства, адже команда цього видавництва знає, наскільки важливо розвивати український нонфікшн на будь-яку тематику.
Їхній каталог книжок повсякчас поповнюється художньою літературою: новинки серії «Неканонічний канон» перевідкривають знайомих зі шкільної програми (й не тільки) авторів, надаючи інтелектуальний супровід, а сучасні твори незнаних письменників знайомлять з новими талантами й говорять про те, що болить. Команда співзасновниць переконана: здобуття знань має бути процесом розваги й гри, а зі зручною книжкою будь-яке місце стає цікавішим. Ми теж переконані, що книжки мають бути доступними, тому купити книги видавництва «Віхола» можна на нашому сайті.
Книги видавництва
Залишити відгук
Співзасновниці видавництва обрали йти непростим шляхом: видавати лише українських авторів. Втім, зусилля повертаються на щастя читачам: «Віхола» інтенсивно поповнює асортимент новинками нашого нонфікшну й художньої літератури на розмаїття тем. Своєю місією команда «Віхоли» вбачає пояснювати світ простими словами, а в автори обирає популяризаторів усього, що цікавить. Кожне видання проходить ретельний відбір, адже команда переконана: книжки мають бути не для полиць, а для читання.
Євген Коновалець, гриби, дисиденти, Чорнобиль: нонфікшн на будь-який смак
Серед авторів нехудожньої літератури «Віхола» зібрала дуже різноманітне товариство: психологи, блогери, лікарі, мандрівники, релігієзнавці, екоблогерки, хіміки-аналітики й консультантки зі сну. Хоча й теми, про які вони пишуть, дуже різняться, але всіх їх об’єднує бажання пояснити науку простими словами — з гумором і легкістю підходу.
- Книги психолога Володимира Станчишина навчать важливого: як долати тривожність, втриматися на емоційних гойдалках війни й пройти непрості етапи, що трапляються в кожних стосунках.
- Мама чотирьох дітей і блогерка Катя Бльостка розповість про батьківство без прикрас, але з дотепним гумором. Цей маніфест для всіх майбутніх батьків або вже батьків підтримує і надихає на непростий шлях.
- Автор блогу про медицину Андрій Сем’янків просто шокував українського читача своєю саркастичною, дещо жорстокою і похмурою книжкою «Танці з кістками» про патологоанатома-невдаху, який стає на шлях злодіяння.
- З письменником Максимом Беспаловим ви вирушите в мандри стежками й подіями, про які не завжди можна довідатися з карт чи сторінок Вікіпедії.
Художня література: від канону до відкриттів серед дебютантів
У видавництва постійно поповнюється серія «Неканонічний канон», з якою читачі перевідкривають знайомі (або ж ні) імена знов. Кожна книжка супроводжується ключами для прочитання від літературознавців, які порадять, на що звернути увагу й повідають контекст, у якому творив письменник. З розширенням серії класики команда «Віхоли» не забуває і про дебютантів, з якими радо співпрацює, щоб поповнювати літературу новими іменами.
- Не любите серій класики в м’яких обкладинках? Що ж, для вас видавництво має подарункову серію, яка супроводжується не одним, а двома текстами від дослідників. Перший — це пояснення тексту та його місця в українській літературі, а другий — про те, як втілився цей класичний твір в інших жанрах мистецтва.
- Купити книги «Віхола» точно захочеться й поціновувачам сучасного, адже видавництво постійно відкриває нові імена.
Колишня випускова редакторка проєкту «Я соромлюсь свого тіла» дебютує з трилером про журналістку кримінальної програми, комунікаційниця Христина Морозова занурює в історію життя дівчини з психічним розладом, а Дмитро Скочко повідає про будні апокаліптичного Харкова, що виживає після глобальної екологічної катастрофи.