Книжки, які б читали героїні серіалу «Секс і місто»
Авторка: Яна Кубишкіна, копірайтерка в інтернет-книгарні Vivat
Телеіндустрія презентує десятки нових продуктів на будь-який смак щороку. Втім, хочеться інколи повернутись до класики. Однією з її перлин по праву вважається серіал «Секс і місто», що почав транслюватись у 1998 році й став культовим у своєму вшануванні моди, символізмі деталей і відкритості в тих темах, про які раніше не наважувались говорити відверто.
Чотири героїні — Керрі, Саманта, Шарлотта й Міранда — цінували не лише бренди, мистецтво, незалежність і гарні посиденьки з подругами, а й зверталися до книжок. Редакція блогу Vivat поміркувала, які художні й нехудожні видання могли б зацікавити цих жінок тепер.
Керрі Бредшоу — ікона стилю й драми
Ця героїня неодноразово опинялась у кадрі з книжкою, видала власну й зустрічалась з письменником. Ба більше, сама виконавиця ролі Сара Джессіка Паркер обожнює читання й для перезапуску серіалу And Just Like That ретельно відібрала 120 книжок, якими заповнили полиці своєї героїні. То що б читала Керрі зараз?
- «Якби міста вміли говорити» Тетяни Бондарчук. Бо Керрі точно знає, як це — коли серце ніяк не може обрати одного. Історія розповідає про Марічку Василишин, яка рушає до Японії і знайомиться там з красенем-бельгійцем Сільвеном Классенсом. Між ними спалахує іскра, але що думає про стосунки Максим Зорій? Наречений дівчини, що залишився в Україні, не буде здаватися просто так. До речі, ця книжка є рукописом переможниці конкурсу Feel Good Fiction, про деталі якого й інших фіналісток можна довідатись більше в нашому блозі.
- «Долаємо співзалежність: як припинити контролювати інших і почати дбати про себе» Мелоді Бітті. Мільйони стежили, як Керрі знову пірнала з головою у стосунки з Чоловіком своєї мрії. Хтось вважає їх соулмейтами, а інші категорично не погоджуються. На одному сходяться всі: було щось у цих стосунках отруйне. Авторка книжки розповідає про ознаки співзалежності й виводить з цього хворобливого стану, що руйнує так само, як хімічні залежності.
- «Нікелеві хлопці» Колсона Вайтхеда. Ця книжка вибивається з добірки, але є однією з тих, яку відібрала Сара Джессіка Паркер для свого читання у Just Like That. Роман занурює у буття виправної школи для бунтівних підлітків у Флориді, яка існувала в реальному житті.
Шарлотта Йорк — поціновувачка мистецтва й зразкова дружина
Ця героїня зналася на мистецтві й єдина з усієї четвірки, хто з самого початку прагнув шлюбу й дітей. Втім, не все склалося одразу казково: Шарлотта шукала рішень своїх проблем і у книжках. Фантазуємо, які книжки жінка придбала би в інтернет-книгарні Vivat:
- «Оповідь про мистецтво», Ернст Ґомбріх. Впевнені, артконсультантку зацікавила б книжка, що витримала безліч перевидань і занурює у історію мистецьких творів просто, захопливо, але водночас не на аматорському рівні.
- «Бріджертони. Герцог і я» Джулії Куїнн. Шарлотта — завидна красуня з вищого світу, але щаслива шлюбна казка для неї почалася далеко не одразу. У блозі ми, до речі, розповідаємо про всю серію Бріджертонів, відмінності романів від серіалу, а також маємо запитання для книжкового клубу.
- «неЩасливе батьківство. Чесна книга про виховання дітей», Кларк-Філдс Гантер. Жінка завжди мріяла стати матір’ю, часто бачачи світ батьківства як ідеальний. Ця книжка допомогла б побудувати хорошу родину й навчить зберігати спокій у найважчі часи.
Міранда Гоббс — вперта кар’єристка й дещо цинічна пані
Міранді Гоббс було непросто: обравши роботу в юридичній фірмі, вона виборювала своє місце під сонцем серед чоловіків. У завантаженому графіку насолоду вдавалося знаходити в зустрічах з подругами, китайській їжі, тістечках і читанні історичних біографій. Радимо книжки Міранді (і вам теж):
- «Бійцівський клуб феміністок. Посібник із виживання на робочому місці, де панує сексизм», Джессіка Беннет. Міранді часто доводилося долати упередження щодо себе, пов’язані зі статтю й відсутністю партнера. Ця книжка є збіркою історій від жінок зі схожим досвідом. Опанувавши її, ви зможете долати ґендерну нерівність на роботі й допомагати іншим колегам, що стикаються з цим.
- «Усі в моїй родині — вбивці», Бенджамін Стівенсон. Переконані, саркастична Міранда вподобала б детектив про родину Каннінґемів, у якій вбивали всі. Коли вони возз’єднуються, знову трапляється вбивство. Поки триватиме розслідування, оповідач поступово розкриватиме історію свого сімейства.
- «Шпигун і зрадник. Найгучніша шпигунська історія часів Холодної війни», Бен Макінтайр. З одного епізоду не надто вдалих зустрічань ми знаємо, як Міранда любить історичні біографії. Ця розповідає про Олега Гордієвського — подвійного агента у часи Холодної війни, що передав цінну інформацію, завдяки якій вдалося зупинити ядерну ескалацію. Більше схожих книжок Гоббс могла б знайти у нашій добірці найкращих біографій.
Саманта Джонс — акула бізнесу й найбільш відверта героїня
Ця героїня стала культовою: її вбрання не менш модні, ніж у Керрі, а легендарних життєвих гасел Саманта подарувала нам на кілька поколінь вперед. У графіку піарниці, впевнені, таки знайшлося б трохи часу на читання, тому маємо книжки, що можуть зацікавити Джонс:
- «Коефіцієнт поцілунку», Гелен Хоанг. Саманті точно припав би до душі цей ромком, повний гарячих сцен. Сюжет розповідає про Стеллу Лейн — успішну жінку, що обожнює математику й має негаразди зі стосунками. Розв’язувати проблеми вона звикла практичним шляхом, а тому наймає красеня з ескорту Майкла. Що ж буде далі? Краще дізнатись не з переказу, а зануритись у читання з головою. Більше про книжки Хоанг читайте в нашому блозі.
- «Чому так багато некомпетентних чоловіків стають лідерами (і як це змінити)?», Томас Чаморро-Премузік. Ми не так часто бачимо Саманту вразливою у перших сезонах. Один з таких моментів стається тоді, коли чоловік відмовляється взяти Джонс на посаду, бо вона жінка. Книжка розповідає про те, як нарцисичні керівники займають посади, адже суспільство схильно ототожнювати самовпевненість, грубість з лідерськими якостями. Крім того, нонфікшн розкаже, як розірвати зачароване коло призначень осіб, що ховають незнання за агресивністю.
- «Рік, коли я казала ТАК», Шонда Раймс. Авторка цієї книжки — сценаристка популярних серіалів, серед яких «Скандал», «Анатомія Ґрей», «Як уникнути покарання за вбивство», «Бріджертони». Одного дня вона усвідомила, що часто відмовляється від неймовірних пропозицій, а тому вирішила цілий рік казати «ТАК». Переконані, Саманті припало би до душі читання від людини, схожої з нею за духом.
Так ми бачимо героїнь серіалу «Секс і місто» і їхні книжкові вподобання. А як думаєте ви: з яким романом проводили б вечори Керрі, Саманта, Міранда й Шарлотта?
Схожі статті